Lithium – palivo budoucnosti

Albemarle Corporation (NYSE: ALB)

  • Albemarle je předním světovým těžařem lithia, které je nezastupitelnou složkou baterií.
  • Cílová cena akcií je společností Bofa/Merrill odhadována na 115 USD, což potenciální zhodnocení více než o 110%. (FINVIZ.com)
  • HSBC Securites dávají titulu doporučení BUY. (FINVIZ.com)
  • Po zveřejnění hospodářských výsledků 8. 5. 2020 vzrostla cena akcií o 7,55 %. (Yahoofinance.com)
  • ALB vyšel s čtvrtletním ziskem 1 $ na akcii, překonal odhad Zacks Consensus Estimate ve výši 0,85 USD na akcii. (Yahoofinance.com)

Albemarle Corporation je jednou z mála společností, které ovládají těžbu lithia. Tento alkalický kov se používá hlavně jako složka baterií, které jsou dnes na světě nejpoužívanější. Současná doba, která je zaměřena na elektromobilitu a obnovitelné zdroje energie je na bateriích do značné míry závislá.

Albemarle bude letos 1. června vyplácet dividendu 0,385 USD na akcii. Je tedy jasně vidět, že i přes současný stav ekonomiky postižené koronavirem, si je společnost jistá svou budoucností. Vzhledem k tomu, že zaměstnává více než 6000 lidí a její zákazníci pochází z více než 75 zemí, tak je jasné, že se jedná o mohutně rozkročnou korporaci, která po odeznění současné paniky bude i nadále profitovat z rozvíjejícího se trhu elektromobilů.

Navíc nepřímo může těžit z očekávaného startu SpaceX tuto sobotu ve 21:30, kdy astronauty doveze k raketě právě elektromobil značky Tesla. Bude tak tedy druhým vozem této značky, který bude součástí vesmírného programu. Větší reklamní akci na podporu elektromobilů si lze jen stěží představit.

Pokud tedy do portfolia hledáte titul, který bude patřit do odvětví těžebního průmyslu, bude vyplácet dividendu a její obor činnosti má přesah do budoucnosti, tak je Albemarle pro vás jasnou volbou.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ