Evropské akcie se vyšplhaly nejvýše od první poloviny března

Evropské akcie se dnes vyšplhaly na nejvyšší úrovně od první poloviny března. Výrazně posiluje burza ve Frankfurtu, německé automobilky totiž těží z nadějí na státní podporu prodeje. Panevropský akciový index STOXX 600 si krátce před polednem připisoval zhruba 1,4 procenta na 359 bodů.

Hlavní index německých akcií DAX vykazoval nárůst o 3,4 procenta na 11.980 bodů. STOXX 600 se dnes dostal nejvýše od 9. března a DAX nejvýše od 5. března, napsala agentura Reuters.

Výrazně dnes posilují akcie německých automobilek Volkswagen, Daimler a BMW. Agentura Reuters v neděli s odvoláním na své zdroje uvedla, že německé ministerstvo hospodářství navrhuje program na podporu prodeje automobilů v hodnotě pěti miliard eur (133 miliard Kč).

Silný růst dnes vykazují rovněž akcie německé letecké společnosti Lufthansa. Dozorčí rada firmy v pondělí schválila přijetí vládní pomoci v hodnotě devíti miliard eur.

Podle analytiků ze společnosti UniCredit se nyní investoři soustředí na příznivější hospodářské vyhlídky, které jsou důsledkem toho, že čím dál více států uvolňuje opatření zavedená v rámci boje proti šíření koronaviru.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ