Akcie v USA převážně oslabily, dolar klesl

Akcie ve Spojených státech dnes převážně oslabovaly. Investoři vybírali zisky před pátečními údaji o vývoji květnové nezaměstnanosti v USA. Indexy S&P a Nasdaq 500 mírně klesly. V předchozích čtyřech seancích americké akcie rostly vlivem signálů hospodářského oživení.

Index Dow Jones vzrostl o 0,05 procenta, na 26.281,82 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 odepsal 0,34 procenta, na 3112,35 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 0,69 procenta, na 9615,81 bodu.

Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech minulý týden poprvé od poloviny března klesl pod dva miliony, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. Za týden do 30. května požádalo o podporu téměř 1,88 milionu osob.

Od poloviny března, tedy od začátku krize, kterou vyvolala pandemie způsobená koronavirem, přišlo v USA o práci už 42,7 milionů lidí, někteří se však již do zaměstnání vrátili.

Očekává se, že páteční údaje amerického ministerstva práce ukážou, že nezaměstnanost ve Spojených státech stoupla na 19,7 procenta, což by bylo maximum od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Evropská centrální banka (ECB) dnes oznámila, že se rozhodla rozšířit program nákupu dluhopisů spuštěný kvůli koronavirové krizi o 600 miliard eur na 1,35 bilionu eur (36 bilionů Kč).

Na devizovém trhu dnes vlivem rozhodnutí ECB euro posilovalo vůči dolaru. Kolem 22:40 SELČ euro k dolaru posilovalo o téměř 0,9 procenta na 1,1328 USD. Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejnou dobu klesal o bezmála půl procenta na 96,81 bodu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ