Poslední panenský trh čeká na své objevitle

Jumia Technologies (NYSE)

  • Jumia Technologies je africká společnost, která kopíruje úspěšné modely Alibaby a Amazonu včetně vlastního platebního portálu.
  • V době epidemie COVID-19 výrazně vzrostl počet obchodníků, kteří přes její online tržiště nabízejí své zboží (yahoofinance.com)
  • V měsíci od 11.5.2020 do 8.6.2020 vzrostla cena akcií z 4.92USD na 6.76USD tedy 1,84USD (finviz.com)
  • Server yahoofinace.com udává ve výhledech short/mid i long term výhled na další růst akcií JMIA
  • Berenberg udává doporučení BUY (finviz.com)

Existují různé typy trhů. Třeba rozvíjející se  a pak jsou zde hraniční trhy – Jumia působí v druhé kategorii. Společnost provozuje platformu e-commerce zaměřenou na Afriku a také špičkovou službu JumiaPay. Společnost hledá dlouhodobé oživení kvůli masivnímu adresovatelnému trhu.

Očekává se, že africký trh s elektronickým obchodem poroste do roku 2024 při složeném ročním tempu růstu (CAGR) přibližně o 17%, a toto rozšíření bude způsobeno rostoucím internetovým přístupem na kontinentu. Až 50% uživatelů internetu v Jižní Africe a Nigérii nakupuje zboží online a v těchto regionech se internet stává dostupnějším, prodeje elektronického obchodu by tedy mohly prudce stoupnout.

Velké americké technologické společnosti, jako je Facebook a Google Alphabet, pracují na tom, aby se tato vize stala skutečností, a jako vedlejší účinek pomáhají rozvíjet potenciální uživatelský trh společnosti Jumia.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ