IPO: Genetron Holdings (NASDAQ: GTH)

Genetron Holdings plánuje získat až 100mil USD za cenu akcií v mediánu plánovaného rozpětí v IPO nabídce na US trhu.

Společnost plánuje začátek obchodování na pátek 19. 6. 2020 na burze NASDAQ a nabídne 13 000 000 ks akcií v cenovém rozpětí $11.50 – $13.50, což by společnosti vyneslo 162.5mil $.

Jde o inovativní společnost, která spadá do dvou sektorů, které od začátku roku vykazují velkou míru růstu: Technologie a Zdravotní péče.

Investoři z celého světa se nyní soustředí na velké oživení IPO trhu (vstupy společností na burzu), protože průměrné zhodnocení vstupujících společnosti na americkou burzu od začátku roku 2020 činí 22% v rámci 1. týdne, kdy je společnost zařazena na burzu k obchodování. Zdroj: IPOBOUTIQUE

Společnost a technologie

Genetron byl založen v Pekingu v roce 2014 za účelem vývoje cílených onkologických diagnostických, monitorovacích a výzkumných služeb na území pevninské Číny; služby společnosti pokrývají celý cyklus péče o rakovinu.

Genetron vyvinul portfolio diagnostických nástrojů pro nádorová onemocnění a monitoring onemocnění, včetně panelu genových testů – Onco PanScan, a diagnostiku in vitro (IVD) produkty.

Produkty IVD zahrnují digitální PCR systém, patentovaný nástroj pro čtení biočipů Genetron 3D a genové testy IDH1 / TERT pro gliom , které byly schváleny v roce 2017 čínskou Národní správou farmacetických přípravků (NMPA), a Genetron S5, který také získal v listopadu 2019 schválení NMPA.

Společnost Genetron dále vyvinula technologii časného screeningu HCCscreen rakoviny jater, která „detekuje kombinaci mutací specifických pro tumor v ctDNA a proteinových markerech“.

Investoři Genetronu: Highlight Capital, Vivo Capital, CICC Healthcare Investment Fund, Alexandria Venture Investments, VStar Capital, Zhongjin Kangrui Medical Industrial Fund, Shenshang Xingye Fund, New Horizon Capital, share Capital a Zhongyuan Union Cell & Gene Engineering. (Zdroj: Crunchbase )

Akviziční politika

Firma má specializovaný prodejní a marketingový tým s asi 270 zaměstnanci, který pokrývá 415 nemocnic v Číně, jakož i zavedenou externí prodejní síť distributorů pokrývající města3-TIER, 4-TIER v Číně (Kategorie menších sídel, kde 1-velké aglomerace, 2 nad milion obyvatel).

Náklady na prodej a marketing jako procento z příjmů byly nerovnoměrné, ale trend je klesající.

Míra efektivnosti prodeje a marketingu, definovaná jako počet dolarů dalšího nového výnosu generovaného prodejem investovaného do marketingu, klesla v posledním devítiměsíčním období na 0,3násobek. Průměrný výnos z testů klesá.

Trh a konkurence

Podle zprávy průzkumu trhu z roku 2019, kterou provedl Grand View Research, byl globální trh s diagnostikou rakoviny v roce 2018 oceněn na 144,4 miliard USD. Předpokládá se, že do roku 2026 dosáhne 249,6 miliard USD, přičemž v letech 2019 až 2026 vzroste na 7% CAGR.

Hlavními faktory, které jsou hnací silou růstu trhu, jsou rychlé zavádění technologií a zvyšující se potřeba včasné diagnostiky v důsledku rozšiřujícího se trhu se zdravotnictvím a rostoucího výskytu rakoviny. Předpokládá se, že v tomto období poroste segment včasné diagnostiky tempem 8%.

Mezi hlavní konkurenty, kteří poskytují nebo vyvíjejí diagnostiku rakoviny, patří:

  • GE Healthcare (GE)
  • Abbott (ABT)
  • Hoffmann-La Roche (ROG)
  • Siemens Healthcare (ETR: SHL)
  • Becton Dickinson & Company (BDX)
  • Illumina (ILMN)
  • Koninklijke Philips (AMS: PHIA)
  • Hologic (HOLX)

Finanční výkonnost a podrobnosti IPO

Nedávné finanční výsledky GTH lze shrnout takto:

Rostoucí výnosy na horní linií

Zvyšování hrubého zisku a hrubé marže

Společnost GTH požádala investory o hrubý výnos 100 milionů dolarů (IPO ADS) představujících základní kmenové akcie, i když konečná hodnota se pravděpodobně bude lišit.

Podle posledního F-1 firma plánuje použít čistý výnos z IPO takto:

– 40% na další investice do vývoje technologií a produktů;

– 30% na rozšíření prodejních a marketingových aktivit; a

– 30% na pokrytí potřeb pracovního kapitálu a dalších obecných podnikových účelů.

Upisovatelé IPO jsou Credit Suisse a CICC.

GTH se pokouší získat investice na americkém trhu ve velmi náročné době pro americké trhy a zejména pro čínské společnosti pohybující se tam.

V USA, resp. na US akciových trzích je již velký počet čínských firem, které hledají investice prostřednictvím veřejných úpisů svých aktiv (situace navíc v posledních měsících graduje, díky snaze D. Trumpa o redukcí out flow investičního kapitálu do Číny, jinými slovy dochází k brždění financování čínského rozvoje prostřednictvím amerických trhů).

Pouze několika firmám se podařilo dokončit transakci v IPO a většina z nich má od IPO problémy s výkonem.

Finanční výsledky GTH ukazují, že firmě rostou příjmy a hrubý zisk, ale metriky zpomalují tempo růstu.

Náklady na prodej a marketing jako procento tržeb jsou nižší, ale stále vysoké.

Příležitost na trhu s poskytováním služeb a nástrojů pro diagnostiku/léčbu rakoviny v Číně je velká a roste, přičemž stárnoucí populace zvyšuje poptávku díky rostoucímu výskytu rakoviny.

Segment, jako celek, je slibný (fundamentální aspekt) a GTH obdivuhodně vzrostla (historický aspekt).

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ