O úvěr požádá americkou vládu dalších pět aerolinek

O úvěr plánuje americkou vládu požádat dalších pět leteckých společností, na které tvrdě doléhají dopady koronavirové krize. Jsou to Alaska Airlines, Delta Air Lines, United, Southwest Airlines a JetBlue Airways. Oznámilo to dnes americké ministerstvo financí. Letecké společnosti už se na vládu obrátily formou dopisu.

„Těšíme se na spolupráci s aerolinkami při uzavírání dohod a pokud budou mít zájem, poskytneme jim k těmto půjčkám přístup,“ uvedl ministr financí Steven Mnuchin, kterého cituje agentura Reuters.

Už dříve požádaly vládu ve Washingtonu o pomoc letecké společnosti American Airlines, Frontier Airlines, Hawaiian Airlines, Sky West Airlines, uvedlo minulý týden ministerstvo. Aerolinky varovaly, že na podzim se mohou ocitnout v ohrožení desítky tisíc pracovních míst.

Celostátní uzávěrky zaváděné kvůli omezení šíření nemoci covid-19 letecký průmysl výrazně poškodily. I přesto, že se letecká přeprava v některých částech země vzpamatovává, v jiných státech se na rezervacích znovu negativně projevil nový nárůst počtu případů onemocnění.

Aerolinky se mohou do konce září rozhodnout, zda úvěr od vlády přijmou. Od 1. října mohou zaměstnance posílat na neplacené dovolené nebo jejich pracovní místa rušit.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ