Dolar slábne na pozadí růstu koronavirové nákazy, především v USA

Americký dolar slábne. Investoři spíše než na jeho statut bezpečné měny v časech ekonomické nejistoty hledí na další šíření koronavirové nákazy. Počet nemocných stoupá po celém světě, ale především ve Spojených státech.

Krátce před 17:00 SELČ ztrácel dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, 0,4 procenta na 96,53 bodu. Euro si k dolaru připisovalo 0,5 procenta na 1,1329 USD a britská libra k němu měla k dobru 0,4 procenta, když se prodávala za 1,2595 USD. Vůči japonskému jenu byl dolar téměř beze změny, prodával se se ztrátou 0,01 procenta za 107,51 JPY.

Britské libře pomohlo zveřejnění stimulačních opatření vlády na pomoc ekonomice postižené koronavirem. Opatření za 30 miliard liber (téměř 900 miliard Kč) zahrnují například snížení sazby daně z přidané hodnoty (DPH) v pohostinství a turistickém průmyslu, vyplácení příspěvků firmám za návrat dočasně uvolněných zaměstnanců do práce či program na podporu tvorby pracovních míst pro mladé lidi.

Americké akcie sice pokračují v růstu, ale nálada na trhu je přesto opatrná kvůli dalšímu růstu onemocnění covid-19. V USA se za uplynulý den koronavirus prokázal u více než 60.000 lidí, což je dosud nejvyšší denní bilance.

„Dolar má sklon se trápit, když Wall Street roste,“ řekl agentuře Reuters analytik Joe Manimbo ze společnosti Western Union Business Solutions ve Washingtonu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ