Akcie v USA posílily díky poklesu obav z koronaviru

 Americké akcie dnes posílily díky poklesu obav z vysokých přírůstků počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech. Obavy zmírnila zpráva společnosti Gilead Sciences, podle které nová data ukazují, že její přípravek remdesivir výrazně zlepšuje zdravotní stav pacientů s covidem-19 a snižuje riziko jejich úmrtí.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 1,44 procenta a uzavřel na 26.075,30 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,05 procenta na 3185,04 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,66 procenta na 10.617,44 bodu.

Spojené státy znovu překonaly rekord v nárůstu počtu nakažených koronavirem za 24 hodin, když do čtvrtečního večera zaznamenaly přes 65.500 nových případů nákazy. Uvedla to Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která monitoruje oficiální statistiky z celého světa.

Investoři nyní čekají na firemní hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí, které příští týden zveřejní například finanční společnosti Bank of America, Citigroup a Goldman Sachs. Předpokládá se, že celkově vykážou zisky firem z indexu S&P 500 nejprudší pokles od globální finanční krize v roce 2009, napsala agentura Reuters.

Na devizovém trhu dnes americký dolar mírně oslaboval, protože zpráva společnosti Gilead podpořila zájem investorů o rizikovější aktiva. Kolem 22:00 si euro vůči dolaru připisovalo zhruba 0,2 procenta a pohybovalo s těsně na 1,13 USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ