IPO: Relay Therapeutics (NASDAQ: RLAY)

Společnost Relay Therapeutics plánuje 14. 7. 2020 vstoupit na burzu NASDAQ pod symbolem „RLAY“. Hodlá tak upsat 14.7 milionů kmenových akcií za středovou cenu 17 USD. Očekávaný výnos tohoto vstupu je 249.9 milionů USD. Manažery emise jsou JP Morgan, Goldman Sachs, Cowen a Guggeinheim Securities.

Relay Therapeutics je klinickou společností zaměřenou na tvorbu tzv. „přesných léků“ převážně zaměřených na onkologická onemocnění. Jedná se o přechod léků se stabilní a stálou strukturou k lékům, které jsou dynamické a upravované mnohem konkrétněji potřebám pacienta. Platforma společnosti, která se nazývá Dynamo využívá nejnovější experimentální technologie jako je krystalografie za pokojové teploty, kryoEM a za pomoci simulací molekulárních dynamik v dlouhodobém časovém horizontu, do hloubky zkoumá pohyb jednotlivých proteinů. Díky tomu je možné vyvíjet optimalizované léky se specifickou účinností. Platforma Dynamo také využívá pokročilé modely strojového učení v těsné integraci s léčivou chemií, strukturální biologií, enzymologií a biofyzikou pro vytváření a navrhování sloučenin, které dosáhnou nejžádanějších vlastností, včetně účinnosti, selektivity, biologické dostupnosti a vlastností podobných léčiv.

Hypotéza cílové modulace

Pomocí celé řady metod vizualizace proteinů může Relay vytvářet bohaté porozumění dynamickým konformacím cílového proteinu, o který je v daném případě zájem. Tyto experimentální datové soubory jsou pak nasazeny do výpočetní platformy a pomocí superpočítače vytvořeného na zakázku pro generování virtuálních simulací (molekulární dynamiky) proteinu. Tyto poznatky jsou využity k vývoji jedinečných hypotéz založených na pohybu proteinu, co nejlepší modulaci chování proteinu, a k identifikaci potenciálních nových alosterických vazebných míst pro nová terapeutická činidla. Jak je patrné, tak cílem společnosti je v zásadě personalizace léků jak pro potřeby pacienta, tak pro konkrétní léčbu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ