33 denní medvědí trh – býk je zpět a brzy se objeví nová maxima, říká dlouholetý stratég

Edward Yardeni, prezident Yardeni Research, vysvětlující CNBC, proč věří, že historická zpráva o pracovních příležitostech bude nakonec pro Wall Street změnou hry.


Jinými slovy, věří, že tak masivní oživení v počtu zaměstnání čelí tváří v tvář populární představě, že shromáždění je odpojeno od toho, co se v ekonomice skutečně děje.


„S výhodou zpětného pohledu, [počet pracovních míst], to dává smysl, protože jsme měli program ochrany výplat, který byl v podstatě implementován v dubnu a povzbuzoval malé podniky, aby udržovaly lidi na svých výplatních listinách,“ řekl Yardeni, dlouholetý investiční stratég Wall Street.


Dodal, že dokud žádná druhá vlna koronaviru nezabije ekonomiku, uvidí, že se odrazí ve tvaru písmene V, přinejmenším zpočátku, který S&P 500 přivede k rekordním maximům v příštích několika měsících. Konkrétně hledá, aby S&P porušil 3 500 dříve než později, což je o 300 bodů výše.


„Není to tak dávno, co jsme byli uprostřed hrozného zhroucení na akciovém trhu.“ Ukázalo se však, že se jedná o 33denní medvědí trh, který trvá od 19. února do 23. března, “řekl Yardeni.


Páteční zasedání s DIA Jones Industrial Average DJIA, + 1,43% překonat 829 bodů, zatímco oba S&P 500 SPX, + 1,04% a technologicky náročná Nasdaq Composite COMP, + 0,66% také zaznamenal značné zisky.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ