Americké akcie oslabily kvůli obavám z rychlého šíření koronaviru

Americké akcie dnes oslabily kvůli obavám investorů z rychlého růstu počtu případů nákazy koronavirem ve Spojených státech. Na poklesu akciového trhu se velkou měrou podílely technologické společnosti Apple a Microsoft.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes ztratil 0,50 procenta a uzavřel na 26.734,71 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,34 procenta na 3215,57 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se snížil o 0,73 procenta na 10.473.83 bodu.

Podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) ve Spojených státech za posledních 24 hodin přibylo 67.600 případů nákazy nemocí covid-19. Poklesu akciového trhu nezabránily ani překvapivě příznivé údaje o vývoji spotřebitelských výdajů v USA. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že výdaje se v červnu zvýšily o 7,5 procenta, zatímco ekonomové počítali pouze s pětiprocentním nárůstem.

Akcie internetové společnosti Twitter dnes oslabily o zhruba 1,1 procenta. Firma se v noci na dnešek stala terčem hackerského útoku, při kterém pachatelé převzali twitterové účty řady osobností a využili je k podvodu s kryptoměnou bitcoin.

Na devizovém trhu dolar mírně posílil, investoři americkou měnu v době šíření koronaviru využívají jako bezpečné útočiště. Euro kolem 22:00 SELČ vykazovalo vůči dolaru pokles o 0,3 procenta na 1,1380 USD.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ