Akcie v USA se po statistice a výsledcích vydaly oběma směry

Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 dnes oslabily kvůli nejnovější statistice a zmínce amerického prezidenta Donalda Trumpa o možném odkladu voleb. Investoři také byli nervózní před výsledky hospodaření významných firem a skončením některých podpor zaměstnanosti, zatímco Kongres není v názoru na další stimulační balík jednotný. Technologický index však rostl díky výrobci čipů Qualcomm, kterému pomohl výhled dalšího vývoje tržeb.

Index Dow Jones klesl o 225,92 bodu, tedy 0,85 procenta, na 26.313,65 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 se snížil o 12,22 bodu, tedy 0,38 procenta, na 3246,22 bodu. Index technologického trhu Nasdaq stoupl o 44,87 bodu, neboli 0,43 procenta, na 10.587,81 bodu.

Prezident Trump se dnes poprvé zmínil o možnosti odložit letošní listopadové prezidentské volby, přestože jejich datum je zakotveno v zákoně. Podle něj bude korespondenční hlasování zneužito k volebním podvodům.

Americká ekonomika ve druhém čtvrtletí zaznamenala kvůli dopadům šíření nového koronaviru nejhlubší propad v zaznamenané historii. Americké ministerstvo obchodu dnes oznámilo, že hrubý domácí produkt (HDP) se v přepočtu na celý rok snížil o 32,9 procenta. Ministerstvo práce pak v další zprávě oznámilo, že minulý týden požádalo nově o podporu v nezaměstnanosti 1,43 milionu Američanů, napsala agentura Reuters.

Navzdory dnešnímu poklesu jsou však hlavní indexy na nejlepší cestě vykázat za celý měsíc zisk, a to již čtvrtý měsíc za sebou. Index S&P 500 pak je zhruba jen čtyři procenta pod únorovým rekordem.

Nejhůře si dnes vedly energetické a finanční společnosti. Akcie firem Apple, Amazon.com, Alphabet a Facebook smazaly počáteční ztráty a skončily v zisku. Firmy dnes po uzavření trhu zveřejní výsledky hospodaření.

Dolarový index oslabil. Mohla za to zmínka Trumpa o možném odložení prezidentských voleb. Dolarový index je nyní na cestě k nejhoršímu měsíčnímu výkonu za deset let kvůli šíření nemoci způsobené novým koronavirem, které má negativní dopad na americkou ekonomiku.

Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, klesl o 0,5 procenta na 92,98 bodu. Euro vůči dolaru posílilo o 0,4 procenta na 1,1847 USD, dolar k jenu klesl o 0,2 procenta na 104,75 JPY. Euro vůči jenu stouplo o 0,3 procenta na 124,08 JPY.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ