Warren Buffett zvyšuje podíl na 11,8%

Berkshire Hathaway z Warren Buffett tento týden přidal k jeho již tak obrovskému podílu v Bank of America v době, kdy koronavírová pandemie tlumí ekonomický výhled a úrokové sazby se drží blízko rekordních minim.

Podání Komise pro cenné papíry a burzy ukázalo, že Buffett koupil od úterý do čtvrtka 21,2 milionu akcií bankovního gigantu. Tím se zvýšil podíl Berkshire v Bank of America o 522 milionů dolarů a celková pozice v bance se stanovila na 11,8%.

Průměrná kupní cena byla 24,65 USD za akcii.

Berkshire nakupuje malá množství akcií Bank of America každý den od 20. července.

Minulý týden podobné podání odhalilo, že Berkshire do poloviny týdne nakoupil 33,9 milionu akcií bankovního giganta. Tím se zvýšil podíl Berkshire o 813,3 milionu USD na více než 24 miliard USD.

Celkem od začátku nedávného nákupu Berkshire koupil akcie v hodnotě 1,7 miliardy dolarů.

Zprávy o nejnovějších berkshireských kouscích v Bank of America nestačily na to, aby se v pátek udržely akcie mimo negativní částky. Berkshire má také podíly v JPMorgan a Wells Fargo.

Akcie bank byly v poslední době zasaženy, protože obavy o ekonomiku udržují nízké úrokové sazby. Akcie Bank of America jsou letos o 29%.

Přestože Buffett vyjádřil svůj obvyklý pozitivní tón americké ekonomiky během každoroční schůzky akcionářů v Berkshiru v květnu, přiznal extrémní tlak, který pandemie Covid-19 vyvíjí na určitá průmyslová odvětví.

„Nic v podstatě Ameriku nezastaví,“ řekl Buffett akcionářům během virtuálního

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ