Akcie v USA posílily díky nadějím na nová stimulační opatření

Americké akcie dnes posílily díky nadějím na dohodu politiků ohledně dalších stimulačních opatření, která by ekonomice Spojených států pomohla čelit negativním dopadům šíření koronaviru. K růstu akciového trhu velkou měrou přispěly energetické společnosti, napsala agentura Reuters.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,62 procenta a uzavřel na 26.828,47 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,36 procenta na 3306,51 bodu a index Nasdaq, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,35 procenta na 10.941,17 bodu.

Šéf demokratické senátní menšiny Chuck Schumer dnes prohlásil, že jednání s Bílým domem o nových opatřeních na podporu ekonomiky se vyvíjejí „správným směrem“.

Na devizovém trhu dnes americký dolar mírně oslaboval vůči koši předních měn. Samotné euro si vůči dolaru kolem 22:00 SELČ připisovalo zhruba 0,3 procenta a pohybovalo se těsně nad hranicí 1,18 USD.

Dolar je v poslední době pod tlakem kvůli obavám, že hospodářství Spojených států se bude z koronavirové krize zotavovat pomaleji než jiné vyspělé ekonomiky. „Postoj k dolaru zůstává negativní kvůli převládajícím obavám ohledně rozsahu koronavirové pandemie v USA a jejích ničivých dopadů na ekonomiku,“ uvedl analytik Piotr Matys ze společnosti Rabobank.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ