Fintech Ant Group Co. se pokusí o vůbec největší IPO na světě tím, že v Šanghaji a Hongkongu nabídne své akcie s cílovou hodnotou 30 miliard dolarů.

Společnost Ant Group pravděpodobně provede duální IPO svých akcií na burze STAR Shanghai a zároveň na hongkongské burze. STAR je čínskou snahou o vytvoření domácího ekvivalentu Nasdaq v USA.

Hlavní činností společnosti Ant Group je provoz mobilníh platebního systému Alipay. Ant Group je přidruženou společností skupiny Alibaba, která stojí za produkty jako alibaba.com, aliexpress.com, Aliyun ale také například Xiaomi Corporation.

Společnost Ant Financial vznikla v roce 2014, za účelem umožnit větší tlak Alibaby na finanční technologie. V roce 2018 koupila Alibaba 33% podíl ve společnosti Ant Financial. To se podařilo z důvodu doložky ve smlouvě mezi oběma společnostmi z roku 2014. Zakladatel Alibaba Jack Ma v současnosti stále drží v Ant Financial kontrolní podíl.

Ant Financial Services Group, dříve známý jako Alipay, je online platební službou Alibaby, čínského e-commerce obra, který provozuje největší platební platformu na světě, když předčil samotný PayPal. K 31. březnu 2018 dosáhl počet uživatelů Alipay 870 milionů. Je to světová jednička v oblasti mobilních platebních služeb. Podle statistik čtvrtého čtvrtletí roku 2018 má Alipay 55,32% podíl na platebním trhu v pevninské Číně a nadále roste. Alipay spolupracuje s 65 finančními institucemi včetně Visa a Mastercard a poskytuje servis pro servery Taobao a Tmall spolu s dalšími více než 460 000 čínskými společnostmi. Pod Ant Financial patří i banka MyBank a poskytovatel půjček Zhima Credit.

AliPay konkuruje službám jako je Google Pay nebo Apple Pay a naprosto dominuje čínský trh. Navíc AliPay vede i globálně na celém webu. AliPay má oproti Google Pay vedoucí postavení ve většině zemí, včetně Číny, Hongkongu, Tchaj-wanu, Ruska a 120 dalších zemí.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ