CureVac po IPO skokově roste

Akciové trhy během pondělního obchodování posilovaly, index S&P500 koketoval s rekordními úrovněmi, zatímco Nasdaq zamířil na nové rekordy. Z technologií se dařilo akcím Tesly a před zítřejšími výsledky i akciím Nvidie.

USA rozšířily sankční opatření vůči firmě Huawei, na černou listinu se dostaly další její dceřinné firmy, což může nadále způsobovat minimálně krátkodobé problémy s výpadkem dodávek čipů, o nichž u firma u některých produktů informovala. Tento krok následuje po odložení na neurčito původně plánovaného vyjednávání obou zemí v obchodních otázkách. První fáze obchodní dohody i nadále platí, její plnění je však značným otazníkem. Minimálně do amerických voleb se s ní ale patrně nic nestane, jelikož v současné ekonomické situace si nemůže další negativní vliv na ekonomiku dovolit ani jedna strana.

Silně posilovalo zlato (přes 2%), což mohlo podpořit i zveřejnění informace, že W. Bufffet koupil podíl ve významném těžaři zlata.

Druhý den po pátečním IPO výrazně rostly akcie farmaceutické firmy CureVac (+38%), jež vyvíjí potenciální vakcínu proti COVID-19. Firma začala testování v červnu a výsledky studií očekává do konce roku s produkcí vakcíny v první polovině příštího roku. Německá vláda v červnu ve firmě koupila 23% podíl a měla by tak být primárním odběratelem potenciální vakcíny.

Dnes budou očekávány výsledky od maloobchodních prodejců Walmart, Home Depot či Kohls.

U Walmartu se očekává růst tržeb ke 3% a pokles zisku o 1% kvůli zvýšeným nákladům v souvislosti s COVID-19. Výsledky by měly podpořit tržby z prodeje nezbytného zboží, ale oproti prvnímu kvartálu ve zvýšené míře i oblečení a elektroniky. Maloobchodní tržby podpořil vládní stimulační balíček a přímá finanční pomoc spotřebitelům. Sledován bude vývoj online prodejů, jež se firmě daří solidně růst. Firma také plánuje zavést službu Walmart+, obdobu a konkurenci služby Amazon Prime.

Akciové futures dnes prozatím indikují otevření v mírném záporu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ