3 věci, které byste měli sledovat 25. srpna

Investoři se snaží být pozitivní i přes pokračující virovou pandemii, která způsobila zmatek v globálních ekonomikách.

V pondělí pozitivní zprávy o možné léčbě Covid-19 poslaly akcie stoupající na nové rekordy pro S&P 500 a NASDAQ Compositea a zvedly průmyslový průměr Dow Jones o více než 378 bodů. Apple Inc (NASDAQ: AAPL) dosáhl poprvé nad 500 USD.

Farmaceutičtí výrobci vzrostli poté, co Food and Drug Administration udělila nouzové povolení terapeutické plazmě jako léčbu pro pacienty hospitalizované s Covidem a poté, co vláda navrhla, že může urychlit AstraZeneca PLC ADR (NYSE: AZN) vakcínu proti koronaviru.

Dokonce i letecké společnosti získaly podporu poté, co Agentura pro ochranu životního prostředí povolila použití antivirového spreje. Skupina American Airlines (NASDAQ: AAL) vyskočila o 10% poté, co řekla, že se může použít sprej v kabinách pro cestující.

Maloobchodníci vystupují na konci výdělkové sezóny, zatímco zásoby energie jsou v centru pozornosti, kvůli dvěma bouřím směřují k americkému pobřeží Mexického zálivu.

Zde jsou tři věci, které by mohly zítra ovlivnit trhy:

  1. Nejlepší koupit jednoho z maloobchodních výherců

Prodejce elektroniky Best Buy Co Inc (NYSE: BBY) patří mezi vítěze v tomto odvětví, protože objednávky v domácnosti vytvářely poptávku po notebookech a dalších zařízeních pro učení a práci. Podle analytiků sledovaných společností Investing.com se očekává, že společnost nahlásí zisk na akcii ve výši 99 centů na tržbách 9,6 miliardy USD. To by bylo zvýšení ze 67 centů na akcii v předchozím čtvrtletí.

Akcie se letos zvýšily o 33% a v pondělí dosáhly dalšího rekordu, obchodovaly se za 119,48 $. Raymond James zvýšil svůj cenový cíl na 135 USD, čímž zdůraznil své silné schopnosti a schopnost získat podíl na trhu.

  1. Nordstrom příkladem druhé strany maloobchodního sektoru

Očekávání jsou již nízká pro obchodní dům Nordstrom Inc (NYSE: JWN), který v úterý míří do své zprávy o výnosech. Analytici odhadují ztrátu na akcii ve výši 1,50 na tržbách 2,4 miliardy USD.

Tržby byly lepší, než se očekávalo, když vykázaly předchozí čtvrtletí v květnu, ale v dlouhodobějším trendu se nakupující odklonili od tradičních obchodů jako Nordstrom a Macy’s Inc (NYSE: M) ve prospěch Target Corporation (NYSE: TGT). Akcie společnosti Nordstrom letos klesly o 62%, v pondělí se však zvýšily o 7%.

Minulý týden Target a z velkoobchodu Walmart Inc (NYSE: WMT) vykázali velké zisky v příjmech, což dále upevnilo hranici mezi odvětvími, které mají.

V úterý se očekávají také příjmy společností Urban Outfitters Inc (NASDAQ: URBN) a Children’s Place.

  1. Zaměřeno na energetický sektor

Energetická společnost, která byla v sektoru S&P dlouhodobě podceňovaná dostala v pondělí šanci, aby se stala nejlepším ukazatelem a zvýšila se o 2,5%. Zdá se, že hlavní hnací silou jsou dvě bouře zamířené do oblasti pobřeží Mexického zálivu, kde působí většina amerických energetických společností.

Tropická bouře Marco neočekává, že bude tak intenzivní jako bouře, která se očekává, že se stane hurikánem Laura koncem tohoto týdne, ale je neobvyklé, že dvě bouře zasáhnou během několika dní po sobě a v podstatě podél stejné trasy. Ropná a chemická zařízení v této oblasti se před bouří uzavírají. Bloomberg uvedl, že by mohl snížit kapacitu v ropném odvětví o 1 milion barelů denně.

Menší kapacita samozřejmě znamená růst cen ropy, a to i v důsledku pochybné poptávky. Americký benchmark Crude Oil WTI Futures, americký benchmark, vzrostl v pondělí o 15:41 PM ET o 0,14%, kolem 42,40 USD, zatímco mezinárodní standard Brent Oil Futures, mezinárodní standard, vzrostl o 1,34% na 45,53 $.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ