Palantir založili v roce 2006 Peter Thiel, Alex Karp, Stephen Cohen, Joe Lonsdale a Nathan Gettings. Společnost předložila dokumenty S-1 na SEC ke svému plánovanému DPO v září 2020. Očekávané ocenění společnosti je 20 miliard USD.

Palantir Technologies je softwarová společnost pro analýzu dat. Palantir vyvíjí software pro analýzu dat, který se zabývá prevencí podvodů, bojem proti terorismu a dalšími úkoly zpravodajských služeb. pro podniky a ústřední vlády. Společnost má přes 2200 zaměstnanců v 21 kancelářích po celém světě. Mezi klíčové produkty společnosti Palantir patří Palantir Gotham – primárně určený pro vlády.

Prvním investorem ve společnosti byla CIA. Technologie Palantir údajně pomohla najít Usámu bin Ládina, přičemž se zaměřila na teroristy v Afghánistánu a Iráku. Další kdo se hlásí použití produktů Palantir je agentura pro imigraci a celní vymáhání, které dále pomáhá lokalizovat nelegální přistěhovalce. Palantir také pomáhá ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb pochopit, jak se koronavirus šíří. Má také řadu korporátních klientů, včetně výrobce trysek Airbus (EADSY), farmaceutické firmy Merck (MRK) a ropného giganta BP (BP).

Podle zprávy agentury Bloomberg vzrostly tržby Palantiru v roce 2019 o 24% na 739 milionů $. Očekává, že příjmy letos vzrostou o dalších 35% na 1 miliardu dolarů, což je odhad, který by mohl být konzervativní. Bloomberg říká, že drtivá většina kontraktů Palantiru jsou dlouhodobé obchody, přičemž společnost očekává, že se zlomí i letos. Na konci loňského roku měla údajně hotovost 1 miliardu dolarů.

Společnost získala více než 3 miliardy USD na financování rizikového kapitálu z různých míst. Patří sem BlackRock (BLK), Tiger Global Management, Fidelity, Morgan Stanley a Hercules Capital. V červnu agentura Reuters uvedla, že japonská pojišťovací holdingová společnost Sompo Holdings investuje do Palantiru 500 milionů dolarů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ