Bloom Energy Corporation

  • Cílová cena akcií Bloom Energy Corporation (BE) je stanovena až na 24 USD (tipranks.com)
  • Všechny tři výhledy serveru yahoofinance.com ukazují další prostor pro růst akcií (yahoofinance.com)
  • Od 3.8.2020 do 1.9.2020 stoupla cena akcií z 12.95 na 16.45 USD, tj. o 27 % (yahoofinance.com)
  • Morgan Stanley i JP Morgan označili akcie BE jako Overweight (yahoofinance.com)

Bloom Energy Corporation navrhuje, vyrábí a prodává systémy palivových článků pro výrobu energie na místě. Nabízí Bloom Energy Server, stacionární platformu pro výrobu energie, která přeměňuje standardní nízkotlaký zemní plyn, bioplyn nebo vodík na elektřinu elektrochemickým procesem bez spalování. Společnost poskytuje bankovní a finanční služby, cloudové služby, technologická a datová centra, komunikace a média, spotřební zboží a spotřební materiál. Působí především ve Spojených státech, Japonsku, Číně, Indii a Korejské republice. Společnost byla dříve známá jako Ion America Corporation a v září 2006 změnila svůj název na Bloom Energy Corporation.

Přes desetiletí výdajů na výzkum a vývoj a budování trhu zůstaly vodíkové palivové články nákladným průmyslovým odvětvím. Tato technologie zůstala omezená a náklady na vodík ji ve srovnání s jinými zdroji energie relativně zdražily. Hlavním důvodem je, že většina vodíku se vyrábí z fosilních paliv, zejména ze zemního plynu. Pravděpodobně nikdy nebude levnější vyrábět vodík ze zemního plynu, než je pouhé použití zemního plynu jako paliva přímo. Stav vodíku „šetrný k životnímu prostředí“ je navíc narušen jeho závislostí na fosilních palivech. Ale toto vyprávění se začíná posouvat. Výroba obnovitelné energie z větru a solární energie je
stále levnější. A to znamená, že elektrolýza – výroba vodíku oddělením molekul vody – také zlevňuje.

Bloom Energy je v nejlepší pozici, aby mohla profitovat a růst z klesajících nákladů na obnovitelné zdroje, což by konečně mohlo uvolnit potenciál vodíku jako paliva se skutečně nulovými emisemi. Bloom letos ohlásil několik významných partnerství včetně dohody se společností Samsung Heavy Industries. Tyto dva společné podniky by mohly mít hodnotu asi 700 megawattů ročně v nasazení palivových článků. V kontextu by to byl téměř sedmkrát celkový prodej společnosti Bloom za předchozí rok.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ