Zisková společnost GoodRx doufá, že získá z IPO 100 milionů dolarů

Jak je to možné? Společnost vyrábějící farmaceutické technologie, která je veřejně přístupná, je již zisková a byla v posledních čtyřech letech.

GoodRx se sídlem v Santa Monice v Kalifornii podal minulý týden svou první veřejnou nabídku a snažil se získat až 100 milionů dolarů, podle papírů předložených americké komisi pro cenné papíry. Akcie devítileté společnosti budou obchodovány na Nasdaq pod symbolem GDRX.

Podnikání společnosti? Provozuje platformu telemedicíny a bezplatný web a mobilní aplikaci, které sledují ceny léků na předpis v USA a poskytuje bezplatné kupóny na slevy na léky. GoodRx podle CNBC kontroluje více než 75 000 lékáren ve Spojených státech.

Společnost uvedla, že ve své přihlášce vydělala v první polovině roku 2020 zisk 55 milionů dolarů, což je nárůst o 75% oproti stejnému období loňského roku. Tržby za prvních šest měsíců roku 2020 činily 257 milionů USD, což je o 48% více než 173 milionů USD v první polovině roku 2019. V roce 2019 společnost GoodRx vydělala 66 milionů USD z tržeb 388 milionů USD. Podle článku ve FierceHealthcare byla společnost v srpnu 2018 oceněna na 2,8 miliardy USD poté, co se významného podílu ujala soukromoprávní společnost Silver Lake Management LLC.

GoodRx se těší z rychlému růstu, který se zvýšil z přibližně 720 000 aktivních uživatelů před čtyřmi lety na téměř 5 milionů letos v březnu. Odhaduje, že od svého založení ušetřil spotřebitelům na lécích 20 miliard dolarů.

Odhaduje, že jeho celkový adresovatelný trh je přibližně 800 miliard $, včetně možnosti předpisu 524 miliard $. Prospekt uvádí, že zahrnuje scénáře, které jsou psané, ale nejsou vyplněny, otevření řešení farmaceutických výrobců ve výši 30 miliard dolarů a trh telehealth ve výši 250 miliard dolarů.

Podnikání funguje takto: GoodRx shromažďuje ceny z mnoha zdrojů, včetně partnerství s manažery farmaceutických výhod. PBM poskytují pojištěným zákazníkům zlevněné ceny. Zahrnují také do svých jednání o něco méně zlevněnou cenu pro pacienty s platbami v hotovosti, kteří předloží kartu nebo kupón GoodRx.

Tento reportér může potvrdit účinnost programu GoodRx, protože několikrát použil kartu společnosti k úspoře stovek dolarů na lécích ve srovnání s tím, co bych zaplatil svým programem na předpis prostřednictvím CVS Health Corp. (NYSE: CVS) Caremark.

Prodeje společnosti GoodRx pocházejí z výběru poplatků od společností PBM, s nimiž pracuje, kdykoli zákazníci v lékárně předloží svůj kupón GoodRx. Službu využívá přibližně 17 milionů lidí každý měsíc. V rámci svého plánu expandovat do dalších oblastí spustila loni v září společnost aplikaci telehealth s názvem HeyDoctor, která je nyní v 50 státech.

GoodRx založili veterán společnosti Facebook Inc. (NASDAQ: FB) Doug Hirsch a podnikatel v oblasti sériového softwaru Trevor Bezdek.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ