Trump opět hovořil o oddělení ekonomik USA a Číny

 Americký prezident Donald Trump se na své dnešní tiskové konferenci opět zmínil o možnosti oddělení americké ekonomiky od čínské. Spojené státy by podle něj nepřicházely o peníze, kdyby s Čínou přestaly obchodovat, informovala agentura Reuters.

„Takže, když řekneme slovo oddělení, je to zajímavé slovo,“ řekl Trump na tiskové konferenci v Bílém domě. „Přicházíme o miliardy dolarů a pokud bychom s nimi neobchodovali, tak bychom o miliardy dolarů nepřicházeli. Říká se tomu oddělení,“ řekl Trump.

Republikánský prezident také ostře kritizoval svého demokratického rivala Joea Bidena, kterého chce porazit v listopadových prezidentských volbách. Biden by podle Trumpa nedokázal bojovat s pandemií covidu-19 ani oživit americkou ekonomiku. Prezident prohlásil, že Biden a demokratická kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová „by zničili tuto zemi (USA) a tuto ekonomiku“.

Agentura AP napsala, že Trump se chlubil tím, že od května bylo ve Spojených státech vytvořeno více než deset milionů pracovních míst, aniž by se zmínil o tom, že je to zhruba jen polovina pracovních míst, která v USA zanikla od začátku pandemie.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ