David Beckham plánuje londýnské IPO

David Beckham a jeho společnost zabývající se videohrami, plánuje počáteční veřejnou nabídku, protože chce využít rostoucího zájmu o esporty po celém světě.

Guild Esports se stane první franšízou esportů, která na podzim uvede své akcie na Londýnské burze cenných papírů, protože buduje tým elitních hráčů, kteří budou soutěžit v online hrách „Fortnite“, „Rocket League“, „CS: Go“ a „FIFA , “Uvedla společnost ve středu.

„Naše ambice jsou stát se do tří let jedním z deseti největších esport týmů“, uvedl ve svém prohlášení výkonný předseda Guild Carleton Curtis, bývalý výkonný ředitel Activision Blizzard.

Cech – ve kterém je Beckham zakládajícím akcionářem – doufá, že získá 20 milionů britských liber (přibližně 25,7 milionů dolarů) prodejem přibližně 40 procent svých akcií, což odpovídá podle agentury Reuters hodnotě 50 milionů liber (64,4 milionů dolarů).

Společnost uvedla, že výtěžek použije na nábor nových hráčů, investice do své značky a rozšíření svých aktivit.

Beckham – 45letý záložník ve fotbalovém důchodu, který je také spoluvlastníkem fotbalového týmu Inter Miami CF – využije svého „globálního vlivu a následování“ k tomu, aby pomohl společnosti Guild budovat její značku a obchod, uvedla společnost. Rovněž společnost uvedla, že v současné době má čtyři hráče esportu a očekává, že do konce roku 2021 bude mít na seznamu až 20 hráčů.

Guild říká, že globální trh esportů rychle roste, přičemž některé události nyní přitahují větší publikum než tenisové mistrovství ve Wimbledonu a cyklistické závody Tour de France. Analytická firma Newzoo očekává, že průmysl letos vygeneruje tržby ve výši 973,9 milionu USD a v roce 2021 téměř 1,2 miliardy USD.

Zájem o esporty také prudce vzrostl uprostřed pandemie koronaviru, která uzavřela lidi v jejich domovech, přičemž neměli co dělat, a zrušila mnoho tradičních sportovních akcí. Například v květnu strávili diváci sledováním herní streamovací platformy Twitch více než 1,7 miliardy hodin, což je podle datové firmy IDC zhruba dvojnásobek loňského prosince.

Společnost Guild zatím nezveřejnila datum svého úpisu, ale uvedla, že Zeus Capital a Mirabaud Securities budou sloužit jako společní upisovatelé tohoto plánovaného IPO.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ