Česká sfinga plní koš společností Sainsburys: Miliardářský investor Daniel Křetinský se stal čtvrtým největším akcionářem

Miliardářský investor známý jako „česká sfinga“ se stal čtvrtým největším akcionářem společnosti Sainsbury. Daniel Kretinský, který je již prostřednictvím společnosti Vesa Equity největším akcionářem Royal Mail, vybudoval v supermarketovém gigantu 3,05% podíl v hodnotě 130 milionů £. Příchod 45letého člena do obchodního rejstříku zvedne obočí ve městě a v zasedací místnosti Sainsbury. 

Není známo, jaké jsou Křetínského úmysly, ale tento krok vyvolal spekulace, že bude prosazovat změnu v supermarketu, aby zvýšil jeho hodnotu.  Akcie společnosti Sainsbury vzrostly o 3,3 procenta, tedy o 6,15 procenta na 191,15 procenta, protože investoři uvítali jeho příchod jako silného akcionáře. Syn profesora informatiky a soudce ústavního soudu, Křetinský vlastní fotbalový klub Sparta Praha. 

Vydělával své peníze v oblasti energetiky, čímž si prostřednictvím více než desetileté dohody vytvořil jednu z největších energetických skupin v Evropě, ale diverzifikoval a vyhledával maloobchod, média a další oblasti investic. Akcie v Sainsbury klesly tento rok téměř o 17 procent.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ