Cramer pro investory: Pokud Kongres schválí stimulační zákon, „nemůžete být z tohoto trhu“

Jim Cramer z CNBC ve  čtvrtek uvedl, že investoři budou chtít mít peníze na akciovém trhu, pokud Kongres schválí další návrh zákona o úlevě od koronavirů .  “Pokud dostaneme stimulační balíček a vy jste z trhu, budete se cítit hrozně,” řekl Cramer na “Squawk na ulici.”  “Cítím, že je velmi obtížné získat stimulační balíček.” Ale pokud to dokážeme, nemůžete být z tohoto trhu. “ 

Demokraté a republikáni ve Washingtonu byli od konce července uvězněni v patové situaci poté, co vypršela klíčová ustanovení záchranného balíčku v březnu za 2,2 bilionu dolarů. Obě strany se do značné míry neshodují v rozsahu a rozsahu dodatečného balíčku pomoci, přičemž demokraté upřednostňují expanzivnější právní předpisy, zatímco vyjednavači GOP prosazují omezenější zákon. 

Prezident Donald Trump , který minulý měsíc podnikl několik výkonných opatření zaměřených na rozšíření pomoci nezaměstnaným Američanům, na středeční tiskové konferenci naznačil, že by byl ochoten podpořit legislativu kolem 1,5 bilionu dolarů . Sněmovna Nancy Pelosi, Kalifornie, opakovaně vyzvala republikány, aby podpořili návrh zákona v hodnotě asi 2 biliony dolarů.

Ve středu ráno šéf Bílého domu Mark Meadows, jeden z hlavních vyjednavačů administrativy, řekl CNBC, že je „pravděpodobně optimističtější ohledně potenciálu obchodu za posledních 72 hodin, než jsem byl za posledních 72 dní. “  Cramer varoval, že bez dalšího stimulu pro americkou ekonomiku, zdevastovaného obchodními omezeními, která mají omezit šíření Covid-19, může být růst akciového trhu z pandemického minima 23. března rizikem.

Akcie Tech, které byly hlavní hnací silou oživení trhu, tento měsíc zaznamenaly slabost, která minulý týden krátce tlačila Nasdaq do korekce poklesem o více než 10% ze svého rekordního maxima 2. září. Tech akcie ve čtvrtek opět klesaly. Cramer ve čtvrtek před otevřením akciového trhu zopakoval, že investoři by pravděpodobně měli mít nějaké technologické zisky, i když bude schválen stimulační zákon. “Prostě omezte expozici nejvyšším technologickým akciím,” řekl.

Také ve čtvrtek Cramer vyjádřil znepokojení nad signálem, který zdvojnásobení zásob Snowflake v první den obchodování vysílá na celkový trh. “Myslím, že to množství peněz, které musely instituce utratit, aby mohly získat svoji druhou polovinu Sněhové vločky poté, co získaly svůj první díl na IPO, ukazuje, že je tu velmi malá disciplína,” řekl Cramer dříve na „Squawk Box. “  “To neveští nic dobrého.”

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ