Akcie zpevnily, investoři kupovali akcie oslabené pandemií

 Americké akcie dnes zpevnily. Investoři se snažili výhodně nakupovat v sektorech, na něž nejvíce dopadla pandemie nemoci covid-19. Na devizových trzích oslabil dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 1,51 procenta a uzavřel na 27.584,06 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,61 procenta na 3351,60 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 1,87 procenta na 11.117,53 bodu.

Z indexu S&P 500 nejvíce posílily akcie energetického, finančního a průmyslového sektoru. Ukazatele Nasdaq a S&P 500 nejvíce táhly vzhůru společnosti Apple a Amazon, jejichž akcie vzrostly o 2,39 a 2,55 procenta.

Navzdory dnešnímu zpevnění, připomněla agentura Reuters, směřují všechny tři indexy k prvnímu měsíčnímu poklesu od března, kdy akciové trhy propadly v reakci na plošné karantény.

Na devizových trzích dnes dolar sestoupil z dvouměsíčního maxima, k jeho poklesu částečně přispělo zotavení amerického akciového trhu.

Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, ztrácel kolem 22:40 SELČ kolem 0,4 procenta na 94,29 bodu. Dolar má jinak za sebou nejlepší týden za téměř šest měsíců.

Euro si ve stejnou dobu k dolaru připisovalo asi 0,3 procenta na 1,1664 USD. K japonskému jenu byl dolar téměř beze změn a prodával se za 105,532 JPY, zatímco britská libra měla k americké měně k dobru zhruba 0,7 procenta a prodávala se za 1,2832 USD.

Akciové trhy ve Spojených státech za sebou mají čtyři týdny poklesu v řadě. Zotavovat se začaly koncem minulého týdne, čímž zpomalily růst dolaru. Ten do té doby těžil ze své pozice bezpečné měny kvůli známkám pomalejšího zotavování ekonomiky z pandemie a politické nejistoty. Pozornost investorů se teď soustředí na nadcházející debatu kandidátů na amerického prezidenta.

Britské libře pomáhají k růstu mimo jiné i naděje na pokrok v jednání o brexitové dohodě s Evropskou unií.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ