Microsoft v Řecku investuje až miliardu dolarů

Americká softwarová společnost Microsoft vybuduje v Řecku tři datová centra. Oznámili to dnes na virtuální akci v Aténách prezident společnosti Brad Smith a řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Microsoft v zemi investuje až jednu miliardu dolarů (23 miliard Kč), napsala agentura AP.

Projekt podle řeckého premiéra zahrnuje také vzdělávací program věnovaný digitálním dovednostem pro 100.000 lidí, a to ze státního i soukromého sektoru, pro učitele i studenty. Smith později na twitteru napsal, že investice bude nejvyšší za 28 let, tedy za dobu, co firma v zemi působí.

„Tato skutečnost odráží optimismus ohledně budoucnosti Řecka a jeho hospodářské obnovy,“ napsal prezident Microsoftu.

Řecko nedávno překonalo táhlou finanční krizi, ale hospodářství země se potýká s dopady pandemie nemoci covid-19. Ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně klesla o 15,2 procenta a vláda má za to, že hospodářství se letos propadne o 8,2 procenta. Příští rok čeká růst 7,5 procenta.

Microsoft má nyní datová centra ve 26 zemích, včetně sedmi států Evropské unie. V květnu společnost například oznámila investici jedné miliardy dolarů v Polsku. Časový rozvrh prací v Řecku není podle americké firmy ještě hotový, ale v jiných zemích obdobný proces trvá obvykle kolem dvou let.

Řecko splňuje závazek Microsoftu, který chce do roku 2025 všechna svá datová centra pohánět obnovitelnými zdroji.Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ