Divize VW pro výrobu nákladních aut kupuje amerického konkurenta

Výrobce nákladních automobilů Traton, který patří do německého koncernu Volkswagen, se v zásadě dohodl na převzetí amerického konkurenta Navistar. Oznámila to firma. Traton již v Navistaru vlastní téměř 17procentní podíl. Za převzetí zbývajících akcií amerického podniku podle dohody zaplatí zhruba 3,7 miliardy dolarů (téměř 86 miliard Kč).

Navistar minulý měsíc odmítl návrh, ve kterém Traton za každou jeho akcii nabízel 43 dolarů, a označil jej za podhodnocený. Traton nyní vyhověl požadavku amerického podniku, aby nabídku zvýšil na 44,50 dolaru za akcii. To celý Navistar ohodnocuje na zhruba 4,4 miliardy dolarů, napsala agentura Reuters. Traton již dříve svou nabídku zvýšil z původně navrhovaných 35 dolarů.

„Jsme rádi, že jsme dosáhli principiální dohody,“ uvedl šéf Tratonu Matthias Gründler. Dodal, že Traton ještě musí dokončit kontrolu hospodaření Navistaru a získat od úřadů potřebná povolení. Firma upozornila, že stále není jisté, že se podniky dohodnou na konečné podobě dohody a že tato dohoda bude realizována.

Traton zahrnuje značky nákladních vozů VW, Man a Scania. Koncern Volkswagen působí zejména ve výrobě osobních automobilů, jeho součástí je i česká Škoda Auto.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ