Nokia spojuje vesmír

Nokia Corporation (NYSE: NOK)

  • NASA vybrala společnost Nokia k vybudování vůbec první mobilní komunikační sítě na Měsíci (fool.com)
  • Cílová cena akcií NOK je stanovena na 6.50 USD (tipranks.com)
  • Christian Schwab (analytik Craig-Hallum) udává pro akcie NOK doporučení BUY (tipranks.com)
  • Od 21. 9. 2020 do 19. 10. 2020 stoupla cena akcií NOK z 3.905 na 4.165 USD (yahoofinance.com)
  • JP Morgan hodnotí akcie NOK jako Overweight (finviz.com)

Finský specialista na telekomunikační sítě Nokia (NYSE: NOK) uzavřela neobvyklou smlouvu. NASA vybrala společnost Nokia k vybudování vůbec první mobilní komunikační sítě na Měsíci.

Dceřiná společnost společnosti Nokia Bell Labs uzavře partnerství s americkým specialistou na robotiku Intuitive Machines, aby do konce roku 2022 dodala na Měsíc vesmírně zpevněnou síť 4G / LTE. Autokonfigurační systém bude integrován do pozemního dopravního prostředku a poskytne komunikační uzel pro budoucí mise. Síť bude podporovat hlasovou a datovou komunikaci a lze ji použít k ovládání lunárních roverů při streamování videa ve vysokém rozlišení.

Měsíční síť bude postupně rozšiřovat více přistávacích modulů a zařízení Nokie lze upgradovat ze sítí 4G na 5G, jak bude hotový novější technologický standard.

„Všechny tyto komunikační aplikace jsou životně důležité pro dlouhodobou přítomnost člověka na měsíčním povrchu,“ uvádí tisková zpráva společnosti Nokia.

Tato síť je součástí projektu NASA Artemis, který má v úmyslu vytvořit lunární základnu do roku 2028. Součástí projektu je umístění kosmické lodi na oběžnou dráhu kolem Měsíce jako startovacího bodu pro lidské přistání na přirozeném satelitu a síť Nokia bude pravděpodobně mít způsoby, jak se připojit k orbitální stanici Orion . Zahájení provozu společnosti Nokia má počáteční pětiletý rozpočet ve výši 14,1 milionu dolarů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ