Dolar kvůli vybírání zisků mírně oslabuje

Dolar dnes na devizových trzích mírně oslabuje, obchodníci vybírají zisky z jeho předchozího růstu. Nadále přetrvávají obavy z pokračujícího růstu počtu případů nákazy novým koronavirem a nejistota před prezidentskými volbami ve Spojených státech. Euro si kolem 16:45 SEČ vůči dolaru připisovalo asi 0,2 procenta na 1,1830 USD.

Aktivita na devizových trzích podle analytiků zůstává relativně slabá. „Nejistota ohledně ekonomických výhlídek se ani trochu nezměnila,“ uvedl analytik Edward Moya ze společnosti OANDA. Dodal nicméně, že na trzích narůstá přesvědčení, že příští týden v prezidentských a kongresových volbách zvítězí demokraté. To by podle něj mohlo být i příznivou zprávou z hlediska boje proti koronaviru.

„Řada zdrojů nejistoty stále brání tomu, aby se (na finančních trzích) vytvořily jasnější trendy,“ uvedli analytici finanční společnosti UniCredit. Poukázali mimo jiné na nedostatečný pokrok v jednáních o nových stimulačních opatřeních v USA i v rozhovorech o podobě budoucích vztahů mezi Evropsku unií a Británií.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ