Do českého Citadea vstoupil švýcarský Artmotion

Česko-slovenská IT společnost Citadelo zabývající se bezpečností dat se spojila se švýcarským investorem a poskytovatelem cloudových zabezpečení Artmotion. Ten se stal jejím většinovým společníkem. Klíčoví představitelé Citadela zůstanou ve vedení společnosti. Citadelo i Artmotion budou i nadále fungovat jako samostatné firmy. Společnosti to dnes uvedly v tiskové zprávě, cenu však nesdělily.

„Naše úspěšné působení na českém a slovenském trhu chceme završit expanzí do dalších evropských zemí. Díky spojení se společností Artmotion prohloubíme a rozvineme testování cloudových řešení a aplikací a budeme se podílet na tvorbě nejvyšší úrovně zabezpečení technologické infrastruktury,“ uvedl spoluzakladatel Citadelo Tomáš Zaťko.

Partnerství s Artmotion znamená podle něho pro management Citadela nejen pokračování v plánovaném ekonomickém růstu, ale také v rozvoji firmy. Společnost hodlá nabírat nové zaměstnance. Jedním z důvodů je situace, kdy stále více lidí pracuje z domova, čímž se zvyšují nároky firem na informační bezpečnost.

K zákazníkům Citadelo patří přední finanční instituce, energetické společnosti i firmy se systémy kritické infrastruktury. Citadelo se dostalo do popředí mediálního zájmu odhalením závažných bezpečnostních chyb v hojně používaném softwaru pro správu virtuálních datových center VMware.

Citadelo založila v roce 2006 skupina tzv. etických hackerů, aby pomocí simulovaných útoků odhalovali zranitelná místa IT infrastruktur. Testují tak bezpečnost cloudů a aplikací, aby pomohli zvýšit celkovou úroveň informační bezpečnosti firem. Dnes má Citadelo mezinárodní tým 30 expertů a má kanceláře v Praze, Bratislavě a nově ve švýcarském Zugu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ