Co hýbalo trhy 5. 11. 2020?

Cesta voleb končí na začátku vzestupného trhu

Big Tech společnosti jsou i nadále velkým přínosem po volbách, které jsou krajně napjaté s vynikají politickou nejistotou. Futures na akciové indexy výrazně vzrostly a to Dow + 1,4% ; S&P 500 + 2% ; Nasdaq + 3%. Ozývají se hlasy, že růst posledních 24 hodin je způsoben menším regulačním rizikem (kvůli rozdělenému Bílému domu a Kongresu), což ztěžuje přijetí hlavních politických změn. Dále je cítit, že široké výprodeje minulý týden dostávají mnoho krátkých obchodníků do úzkých, zatímco jiní věří, že jejich prezidentský kandidát a program by byly pro akcie čistým pozitivem. Zdá se, že trhy nevěnují pozornost situaci s COVID-19, přičemž USA ve středu poprvé v historii hlásily více než 100 000 nových případů za jediný den.


Sčítání hlasů pokračuje

Vše se nyní točí kolem Arizony a Nevady. S výjimkou různých výsledků přepočítávání nebo výsledků soudních sporů bude muset prezident Trump získat jeden z těchto států, stejně jako v Georgii, Severní Karolíně a Pensylvánii, aby se ujal znovu prezidentství. Zatímco je Trump v současné době v Nevadě ve vedení, vše, co musí Biden udělat, je dále dotahovat Trumpův náskok nebo odejít s jedním vítězstvím na západě. Pokud jde o budoucí fiskální politiku, obchodníci se také soustředí na bitvu o Senát, kde se zvyšují šance, že si republikáni udrží kontrolu po vítězstvích Susan Collins v Maine a Joni Ernst v Iowě.

Stimulační balíček do konce roku?

Když se senát vrátí příští týden k výkonu funkce, vůdce senátní většiny Mitch McConnell označil nový zákon o ekonomických stimulacích jako svou nejvyšší prioritu. „Doufejme, že partyzánské vášně, které nám bránily v zavedení dalšího záchranného balíčku, s volbami ustoupí. A myslím, že to musíme udělat a myslím, že to musíme udělat do konce roku.

Další dávka nákupů dluhopisů

Další kolo stimulů bylo zahájeno v Anglii, protože země vstupuje do druhého lockdownu, který trvá od dnešního dne do 2. prosince. Britská centrální banka posílila svůj program nákupu dluhopisů o více než 150 miliard GBP, což předpokládalo vládní nákupní cíl na 875 miliard liber, aby pomohla ekonomice překonat další vlnu omezení způsobenou pandemií koronaviru. Referenční úrokové sazby zůstávají beze změny na 0,1%, ačkoli BOE zkoumá území pod nulou a požádal britské věřitele o jejich připravenost na záporné úrokové sazby.

Argumenty TikTok u soudu

Bitva kolem TikToku se vrací zpět do centra pozornosti, když se právníci čínské video aplikace střetli s právním týmem DOJ u federálního soudu, aby zabránili vládou nařízené odstávce stanovené na 12. listopadu. Okresní soudce Carl Nichols předtím zablokoval pokus Trumpovi administrativy zavést zářijový zákaz nových stažení TikTok v USA a uvedla, že tento krok představoval zakázané použití širokých pravomocí, ale o posledním pokusu o vypnutí okamžitě nerozhodl. Termín 12. listopadu je zaměřen na tlak na mateřskou společnost TikTok ByteDance (BDNCE), aby dosáhla urovnání převádějícího vlastnictví TikToku na skupinu, která by potenciálně zahrnovala Oracle (NYSE: ORCL) a Walmart (NYSE: WMT). Podrobnosti o struktuře jsou stále utajeny, protože se společnosti snaží zajistit, aby získaly konečné schválení jak čínskou, tak americkou vládou.

Zrychlení prodeje akcií Amazonu

Jeff Bezos uvolnil další 1 mil. Akcií Amazonu (NASDAQ: AMZN) za $ 3B jako součást předem připraveného obchodního plánu 10b5-1, což je nejnovější z řady prodejů, které letos přesahují 10B USD. To je pozoruhodný posun od roku 2019, kdy generální ředitel společnosti Amazon prodal akcie v hodnotě 2,8 miliardy USD, ačkoli nadále drží více než 10% společnosti – podíl v hodnotě téměř 170 miliard USD a činí z něj nejbohatší osobu na světě. Bezos již dříve uvedl, že každoročně prodává zhruba za 1 miliardu dolarů akcie Amazonu na financování svého kosmického start up Blue Origin a v únoru spustil Earth Fund ve výši 10 miliard dolarů, aby bojoval proti dopadům změny klimatu.

USA ukončily své členství v rámci pařížské klimatické dohody

Trumpova administrativa oficiálně vystoupila z Pařížské dohody o klimatu poté, co loni v listopadu podala oznámení, že takto učiní do konce roku 2020. Díky tomu je země jediná ze 197 signatářů, kteří odstoupili od dohody uzavřené v roce 2015, a o které Joe Biden řekl, že bude oživena, pokud bude zvolen prezidentem. Pakt je nezávazný, což znamená, že národy nemusí splňovat žádné konkrétní požadavky, ale Obamova administrativa se při podpisu dohody v roce 2016 zavázala snížit americké emise přibližně o 26% – 28% do roku 2025 ve srovnání s úrovněmi z roku 2005 Při absenci federálních opatření stanovilo mnoho států a podniků v USA mandáty na čistou energii ke splnění pařížských cílů a 25 guvernérů USA se zavázalo ke koordinaci politiky v oblasti klimatu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ