Provozovatel alternativní taxislužby Lyft zůstal ve ztrátě

Provozovatel alternativní taxislužby Lyft nadále pociťuje dopady pandemie, i když jeho výsledky hospodaření se mírně zlepšily ve srovnání s předchozími třemi měsíci, kdy lidé zůstávali kvůli karanténě doma. Ztráta za tři měsíce do konce září činila 459,5 milionu USD (10,3 miliardy Kč), a mírně se tak zlepšila z 463,5 milionu USD před rokem, uvedla firma.

Výnosy ve třetím fiskálním čtvrtletí klesly meziročně o 48 procent na 499,7 milionu USD (11,2 miliardy Kč). Ve srovnání s obdobím duben až červen se ale o 47 procent zvýšily. Počet aktivních řidičů se snížil o 44 procent na 12,5 milionu, mezičtvrtletně však o 44 procent vzrostl.

Výnosy ze sdílených koloběžek a kol ve čtvrtletí stouply asi o 40 procent. „Kola a koloběžky byly ve čtvrtletí světlým bodem, což dále potvrdilo správnost našeho různorodého přístupu k dopravě,“ uvedl spoluzakladatel a prezident firmy John Zimmer.

Po výrazném snížení nákladů ve druhém čtvrtletí Lyft podle médií očekává, že vykáže první ziskové čtvrtletí na konci roku 2021. Ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí čeká nárůst jízd o 800.000 až jeden milion a zvýšení výnosů o 11 až 15 procent.

Firma také pracuje na nové službě, aby získala část podílu na rychle se rozvíjejícím trhu donášky jídla. Na rozdíl od konkurenční firmy Uber službu donášky jídla zatím nenabízí.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ