Námořní dopravce Maersk navzdory koronaviru výrazně zvýšil zisk

Dánský námořní dopravce A.P. Moller-Maersk navzdory dopadům koronaviru zvýšil ve třetím čtvrtletí zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 39 procent na 2,3 miliardy dolarů (zhruba 51 miliard Kč). To je lepší výsledek, než se čekalo. Podnik dnes uvedl, že těžil z vyšších přepravních sazeb a také z levnější ropy. Firma je největším kontejnerovým dopravcem po moři a její hospodářské výsledky jsou považovány za ukazatel vývoje globálního obchodu.

Tržby nicméně především vinou koronaviru a s ním spojeného nižšího objemu dopravy klesly o 1,4 procenta na 9,9 miliardy dolarů (více než 220 miliard Kč). Pokles tržeb ale byl nižší, než firma očekávala.

Generální ředitel Sören Skou dnes uvedl, že pandemie nadále ovlivňuje světové dodavatelské řetězce, a poznamenal, že tato vysoká míra nejistoty přetrvá i v příštích čtvrtletích. Očekává se, že globální kontejnerová doprava se letos sníží o čtyři až pět procent, poznamenala agentura AP.

Maersk sídlí v Kodani a spadá pod něj asi pětina světové flotily využívané pro lodní přepravu. Působí ve 130 zemích a zaměstnává zhruba 80.000 lidí.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ