Co se stalo na poli lékařské marihuany v minulém týdnu?

Akcie konopných společností minulý týden překonaly S&P 500. Za posledních pět obchodních dní:

  • ETFMG Alternative Harvest ETFMJ vzrostl o 2,5 %
  • Tyto AdvisorShares Pure Cannabis ETFYOLO vzrostl o 2,6 %
  • Cannabis ETFTHCX vzrostl o 2,7 %
  • Amplify Seymour Cannabis ETFCNBS vzrostl o 4,2 %
  • SPDR S & P 500 ETF TrustSPY -0,73% poklesl o 0,35 %

Mexiko

Senát schválil mezník v zákoně o legalizaci konopí. Mexické výbory senátu hlasovaly ve středu a o opatření se ve čtvrtek hlasovalo v parlamentu. Podle agentury Reuters musí iniciativa překonat další překážku – dolní komoru Kongresu. Legalizace má termín stanovený na 15. prosince. Návrh zákona umožní lidem ve věku 18 let a starším legálně koupit a vlastnit až 28 gramů konopí a také pěstovat až čtyři rostliny pro osobní potřebu, uvádí zpráva.

Kanada

Prodeje legálního konopí v Kanadě dosáhly v září hodnoty 256,3 milionu CAD (196,4 milionů USD); Kanadské společnosti zabývající se konopím získaly více než 25 milionů C $ (19 milionů USD) skrze kanadské federální dotace na nouzové mzdy (CEWS).

Hospodářské výsledky

Helix Technologies Inc.  oznámila meziroční výsledky a výsledky za třetí čtvrtletí, přičemž zaznamenala kladnou upravenou hodnotu EBITDA za čtvrtletí ve výši 95 000 USD. Tržby meziročně vzrostly o 13 % oproti předchozímu roku 8,8 milionu USD a společnost také zvýšila svoji meziroční hrubou marži na 68 % oproti 53 % v roce 2019.

Mentor Capital Inc. MNTR zveřejnil v pondělí své tržby za třetí čtvrtletí. S tržbami 1,23 milionu USD oproti 1,07 milionu USD vytvořených ve stejném čtvrtletí roku 2019 společnost rovněž zveřejnila čistou ztrátu ve výši 273 955 USD neboli ztrátu 1,2 centu na akcii, což je výrazný posun proti čisté ztrátě 336 816 USD neboli ztrátě 1,5 centu na akcii ve třetím čtvrtletí předchozího roku.

Acquired Sales Corp. AQSP vykázala tržby ve třetím čtvrtletí 1,51 milionu USD, což je o 19% více než v předchozím čtvrtletí. Rovněž vykázala čistý příjem 95 823 USD, přičemž ve čtvrtém čtvrtletí předpokládá ještě vyšší čistý příjem.

Harborside Inc. HBORF o 0,44 % překonala své odhady na třetí čtvrtletí a vytvořila hrubý příjem cca 19,6 milionu USD. To je nárůst o 21,2 % mezikvartálně a o 42,9 % meziročně. Velkoobchodní operace přinesly tržby přibližně 8,9 milionu USD, zatímco maloobchodní oddělení společnosti za toto čtvrtletí přispělo částkou přibližně 10,7 milionu USD.

Evogene Ltd.  EVGN zveřejnil ve středu své tržby za třetí čtvrtletí, které byly zhruba 300 000 USD ve srovnání s přibližně 100 000 USD ve stejném období roku 2019. Za stejné čtvrtletí činily výdaje na výzkum a vývoj 4 miliony USD oproti 3,6 milionu USD před rokem, zatímco výdaje na rozvoj podnikání se pohybovaly kolem 600 000 USD.

Cresco Labs Inc. CRLBF zveřejnila své výsledky za třetí čtvrtletí s rekordními tržbami 153 milionů USD. To je 63% skok oproti předchozímu čtvrtletí. To znamená pro chicagskou společnost již třetí čtvrtletí za sebou s více než 40% růstem tržeb.

Curaleaf Holdings Inc. vykázal příjmy ve výši 193,2 milionu USD za třetí čtvrtletí, které skončilo 30. září. To znamená meziroční nárůst o 164 % a zlepšení o 59 % oproti předchozímu čtvrtletí. Upravená EBITDA byla také na hodnotě čtvrtletního rekordu na 42,3 milionu USD – o 305 % více než v loňském roce a 51% nárůst od druhého čtvrtletí. Společnost také jmenovala nového generálního ředitele Josepha Bayerna.

Medicial Marijuana Inc. MJNA vygenerovala za třetí čtvrtletí čistý výnos 12,2 milionu USD. To je mezičtvrtletní nárůst o 11,25 %.

Cannabis Sativa Inc. CBDS zveřejnil své tržby za třetí čtvrtletí ve výši 459 786 USD a zhruba 1,7 milionu USD za období devíti měsíců končících 30. září. To je meziroční nárůst o 137 %. PrestoDoctor, platforma telemedicíny společnosti, si za devět měsíců připsala tržby ve výši 1 602 599 USD.

Trulieve Cannabis Corp. TRUL  zveřejnila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí, které skončilo 30. září. Společnost vykázala rekordní tržby 136,3 milionu USD. To je o 13 % více než v předchozím čtvrtletí. Dosáhla také pozitivní Upravené EBITDA 67,5 milionů $, což ilustruje 11. ziskové čtvrtletí v řadě. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím vzrostla EBITDA o 13 %. Po výsledcích si analytik Cantor Fitzgerald Pablo Zuanic udržel hodnocení overweight u akcií a zvýšili cílovou cenu z 60 na 63 USD.

Cannapreneur Partners, investiční společnost zabývající se konopím specializující se na začínající startupy, oznámila společný podnik s JWTC Wick a Noble Mana LLC, dvěma veteránskými a provozovanými konopnými výdejnami v Massachusetts.

Cannapreneur také oznámil, že investoval do dvou lékáren, které nedávno ve státě podepsaly dohody o hostitelské komunitě. Společný podnik plánuje podporu veteránů doplněním nákladů na konopné produkty, vrácením až 10% čistého zisku, který by pomohl zlepšit přístup ke konopí pro veterány, a provozováním mentorského programu zaměřeného na veterány, který má pomoci rozšířit dovednosti zkušených veteránů v odvětví konopí, otevřít klíčové sítě a poskytnout více příležitostí v tomto odvětví.

Parallel ohlásil národní partnerství s Cannaclusive, organizací vytvořenou s cílem usnadnit začlenění jak vlastníků podniků, tak spotřebitelů do konopného průmyslu. Toto partnerství se zaměří na řešení deficitu sociální spravedlnosti v konopí podporou vzdělávání a zapojení spotřebitelů prostřednictvím programů zaměřených na zvýraznění inkluzivních organizací, panelů a webinářů.

„Cítíme, že je naší povinností prosazovat komunity, které byly historicky vyloučeny z tohoto odvětví, a zároveň se zaměřit na postup a celkové vzdělávání, a těšíme se na spolupráci s týmem Cannaclusive, který nám pomůže společně utvářet budoucnost našeho odvětví,“ Kim Napoli, senior ředitel pro společenskou odpovědnost a komunitu společnosti Parallel.

Seach Medical Group (TASE: SEMG.TA) se stala první izraelskou společností, která obdržela souhlas izraelského ministerstva zdravotnictví pro komerční vývoz květenství konopí pro lékařské účely. Izraelští vědci prováděli výzkum vlastností a lékařského využití konopí od 60. let 20. století s významnými objevy, které poprvé objevili Raphael Mechoulam a Yechiel Gaoni z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, kteří nejprve izolovali THC z konopí v roce 1964 a později objevili anandamid. Konopí je legální používat pro lékařské účely od 90. let. V roce 2004 zahájila izraelská armáda experimentální léčbu posttraumatické stresové poruchy (PTSD) u vojáků.

V dubnu 2017 dalo izraelské ministerstvo zdravotnictví společnostem zabývajícím se léčebným konopím zelenou, aby mohly začít vyvážet své výrobky. Toto schválení vývozu o tři roky později znamená první komerční schválení izraelského ministerstva zdravotnictví v jeho 15leté historii. Výrobek, který byl schválen pro vývoz, byl vyroben partnerem společnosti Seach pro EU-GMP, společností Panaxia Pharmaceuticals Ltd a místem dovozu je Austrálie.

Společnost PharmaCielo Ltd. (TSXV: PCLO); (OTCQX: PCLFO) oznámila úspěšný vstup na rušný britský trh. Společnost podepsala a uzavřela dohodu o dodávkách s britským velkoobchodním distributorem a výrobcem v odvětví kosmetiky a doplňků stravy, aby poskytla léčivé izoláty CBD a širokospektrální oleje. První komerční zásilka 500 kg izolátu CBD byla již dokončena a další zásilky proběhnou do konce roku a do prvního čtvrtletí roku 2021.

Generální ředitel společnosti PharmaCielo David Attard řekl: „vstup na britský trh je klíčovým krokem v naší růstové strategii stát se předním světovým dodavatelem objemových léčivých kanabinoidových extraktů pro farmaceutické a wellness segmenty.“ 

Všechny značky Cannafame  jsou nyní distribuovány prostřednictvím společnosti Nabis v Kalifornii. Mezi značky CannaFame patří Higher Frequencies, Hesh’s 1913 a Generic Cannabis.

My Green Network zahájila svou první investiční kampaň crowdfundingu s MicroVentures. Přijímají se investice od pouhých 100 $. „Naše vůbec první crowdfundingová iniciativa otevřená široké veřejnosti má za cíl vést paradigmatický posun v investicích do konopí, kde vlastnictví a účast v licencovaném odvětví konopí již není omezeno na pár vyvolených,“ James Shih, zakladatel a generální ředitel společnosti My Green Network, řekl: „Přijímáme investory, aby se připojili k naší komunitě, a společně posilujeme a inkubujeme budoucí lídry v odvětví legálního konopí.“

Adara Acquisition, společnost pro speciální akvizice (SPAC) zaměřená na průmysl spotřebního zboží a související odvětví, podala u SEC žádost o získání až 100 milionů USD v počáteční veřejné nabídce. Společnost se sídlem v Charlotte sponzorovaná vůdcem CBD z konopí cbdMD YCBD 1,01%a soukromá kapitálová společnost Blystone Donaldson, plánuje získat 100 milionů $ nabídkou 10 milionů akcií za 10 $. Adara se zaměří na průmysl spotřebního zboží, včetně wellness, elektronického obchodování a informačních technologií. Adara, založená v roce 2020, plánuje zařazení na NYSE pod symbolem ADRA.U.

Dceřiná společnost Medical Marihuana Inc. HempMeds tento týden oznámila, že Raul Elizalde se stane jediným generálním ředitelem společnosti HempMeds, který bude dohlížet na všechny americké a mezinárodní operace. Matheus Patelli, který dříve působil jako ředitel marketingu a prodeje pro HempMeds Brasil a USA, byl povýšen a povede brazilské operace společnosti jako výkonný ředitel.

„Spojené státy učinily velký pokrok v legalizaci léčebného konopí ze strany státu a v univerzálním přístupu k CBD, ale v Latinské Americe a Evropě je ještě třeba udělat hodně práce,“ řekla Elizalde Benzingovi. „Udělám maximum v této nové roli pro zajištění toho, aby HempMeds byla společnost, které můžete důvěřovat pro vysoce kvalitní a bezpečné výrobky. “

CBDCapitalGroup , společnost rizikového kapitálu CBD nutraceuticals, oznámila, že se do rady společnosti připojila respektovaná vůdčí osobnost v oboru konopí Kimberly Kovacs. V současné době Kovacs působí jako generální ředitelka společnosti The Arcview Group a předsedkyně Arcview Capital, přední společnosti zabývající se investováním do konopí a makléře registrovaného ve FINRA. Dříve působila jako generální ředitelka a zakladatelka technologické platformy pro konopí MyJane, kterou Manifest 7 získal v roce 2019.

„Od založení této společnosti jsme se zaměřili na sílu rozmanitosti a přidávání inteligentních a mocných žen do našeho týmu.“ „Stále rosteme v konopném, zdravotnickém a technologickém průmyslu a věříme, že přidání Kimberly do našeho týmu je velkým strategickým krokem, protože přispívá odborností, kterou potřebujeme k dosažení dalšího úspěchu,“ řekl David Metzler, ředitel CBDCapitalGroup. 

Harvest Health & Recreation Inc. se zbavila svých obchodních a kultivačních aktiv se sídlem v Arkansasu. Cena aktiv vlastněných a provozovaných společnostmi Natural State Wellness Dispensary LLC a Natural State Wellness Enterprises LLC byla 25 milionů dolarů.

Kanadský konopný gigant Aurora Cannabis Inc. ACB uzavřela svou veřejnou nabídku akcií na trh s celkovým hrubým výnosem 172,5 milionů USD. Managery této emise byly kapitálové ATB a BMO.

HempFusion Wellness se bude brzy obchodovat na torontské burze. Společnost zaměřená na konopí a CBD se sídlem v Denveru se začne kotovat koncem listopadu pod symbolem CBD poté, co strukturuje nabídku s oceněním okolo 17 milionů dolarů.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ