Ten, kdo stojí za léky

Schrödinger, Inc. (NASDAQ: SDRG)

  • Cílová cena akcií SDGR je stanovena na 96 USD (tipranks.com)
  • 3 ze 4 dotázaných analytiků udávají pro akcie SDGR hodnocení BUY (tipranks.com)
  • BMO hodnotí akcie SDGR jako Outperform (yahoofinance.com)
  • Při IPO se akcie SDGR prodávaly za 26 $ za akcii, což je výrazně nad upisovací cenou 17 $ (yahoofinance.com)
  • Platforma vyvinutá SDGR je používána k vývoji léků (yahoofinance.com)

Schrodinger je softwarová společnost, která vyvíjí aplikace pro průmysl biologických a materiálových věd. Stručně řečeno, společnost buduje softwarové platformy, které zákazníkům umožňují vyhodnocovat experimentální sloučeniny. Schrodinger popisuje svůj software jako fyzikální platformu, která integruje řešení pro spolupráci, analýzu dat a prediktivní modelování v chemii. Platforma se hojně používá ve farmaceutickém průmyslu, ale také v letectví, energetice a polovodičích.

Schrodinger vstoupil na burzu v únoru letošního roku, právě když se objevila koronavirová krize, a rychle zaznamenal silné zisky na ceně akcií. Při IPO se akcie prodávaly za 26 $ za akcii, což je výrazně nad upisovací cenou 17 $. Společnost prodala více než 11,8 milionu akcií, čímž se tento úpis stal jedním z nejúspěšnějších v tomto roce. Od té doby se cena akcií SDGR více než zdvojnásobila a za prvních devět měsíců veřejného obchodování vzrostla cena těchto akcií téměř 140%.

5hvězdičkový analytik Do Kim , který tuto akci sledoval pro BMO, píše: „Věříme, že 42% meziroční růst výnosů ze softwaru odráží vedle rostoucí zákaznické základny také zrychlení přijetí výpočetního objevování léků. Očekáváme, že růst softwaru bude pokračovat do roku 2021, protože věříme, že pandemický trend vzdálené práce je stálý a zvyšuje validace platforem vzdálené spolupráce. “

V souladu s tímto optimistickým výhledem Kim hodnotí akcie SDGR jako Outperform (tj. Buy) spolu s cílovou cenou 94 USD. Tento údaj naznačuje víru v 37% roční růstový potenciál. 

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ