Skupina Packeta zvýšila do září obrat o 121 pct na 1,45 miliardy

Skupina Packeta, do které patří logistická služba Zásilkovna, zvýšila za tři čtvrtletí letošního roku meziročně obrat o 121 procent na 1,45 miliardy Kč. Počet přepravených zásilek stoupl o 107 procent na 23,5 milionu. Za celý letošní rok skupina očekává tržby 2,5 miliardy Kč a 42 milionů zásilek. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

Packeta také výrazně navýšila počet výdejních míst. V České republice jich má aktuálně k dispozici téměř 4000, celá skupina více než 5800. Během letošního třetího kvartálu otevřela nové depo v Brně a v Jihlavě.

„K rekordním výsledkům výrazně přispěly všechny trhy, kde skupina Packeta působí. O více než 100 procent jsme rostli na Slovensku, Polsku a v Maďarsku, ještě výrazněji pak také v Rumunsku a Německu. K růstu skupiny stále více přispívá služba Mezi námi pro přepravu zásilek mezi fyzickými osobami, kde aktuální počet doručených zásilek překročil tři miliony,“ uvedla výkonná ředitelka Packety Simona Kijonková.

V současné době se Zásilkovna podle Kijonkové nachází uprostřed velmi náročné předvánoční sezóny ovlivněné koronavirem. Již v polovině listopadu doručovala denně stejný počet zásilek jako v loňském roce týden před Vánoci. „Letos předpokládáme, že za jediný den v týdnu před Štědrým dnem přepravíme v České republice více než 550.000 zásilek,“ dodala.

Součástí Packety se stala firma Trayto, společnost zaměřená na automatizaci nabídek ve srovnávačích zboží jako Heureka nebo Zboží.cz v Česku a na Slovensku. Započala také spolupráce s novým dopravcem do USA, kterým se stala společnost FedEx. Na konci září spustila skupina také Z-BOXy, bezdotyková soběstačná výdejní místa napájená solárním panelem a ovládaná přes mobilní aplikaci.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ