JD.Com se připravuje na největší asijské IPO v oblasti zdravotní péče za 3 miliardy USD

Zdravotnická dceřiná společnost JD.com, JD Health International Inc, by mohla být při své počáteční veřejné nabídce v Hongkongu oceněna v rozpětí 25,3 až 28,5 miliard USD, uvádí Bloomberg .

S přibližně 381,9 miliony akcií v emisi a cenovém rozpětí 62,8 HKD a 70,58 HKD se očekává, že IPO v Hongkongu vygeneruje výnos mezi 3 až 3,5 miliardami dolarů. Cenové podrobnosti by mohly být zveřejněny 1. prosince, přičemž obchodní debut začne podle očekávání o týden později 8. prosince. Singapore Sovereign Wealth Fund GIC Pte Ltd., Hillhouse Capital Advisors Limited , BlackRock Inc. a tři další hlavní investoři souhlasili s upsáním akcií společnosti JD Health v hodnotě téměř 1,35 miliardy USD, podle Bloomberg.

JD Health je na dobré cestě k vytvoření rekordu největšího IPO v sektoru zdravotnictví v Asii. Mohlo by tak překonat japonskou farmaceutickou společnost Otsuka Holdings Co. OTSKY, která si díky svému IPO v roce 2010 drží tento rekord téměř deset let.

V červnu se mateřská společnost JD.com také rozhodla pro sekundární kotaci, což se ukázalo jako největší emise akcií v Hongkongu v roce 2020.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ