Spojení Slack a Salesforce

Slack Technologies, Inc. (NYSE: WORK)

  • Společnost Salesforce.com Inc. podle osoby obeznámené se situací zvažuje koupi společnosti Slack Technologies Inc (bloomberg.com)
  • Cílová cena akcií WORK je stanovena na 37 USD (tipranks.com)
  • 9 z 18 dotázaných analytiků udává pro akcie WORK hodnocení BUY a 6 HOLD (tipranks.com)
  • Wells Fargo hodnotí akcie WORK jako Overweight (finviz.com)
  • Ve středu 25. 11. 2020 vzrostla cena akcií WORK o 37,59 % (yahoofinance.com)

Společnost Salesforce.com Inc. podle osoby obeznámené se situací zvažuje koupi společnosti Slack Technologies Inc. Akcie Slack prudce vzrostly až o 34 % v reakci na tyto informace.

Společnosti vedly rozhovory a mohly by oznámit dohodu již příští týden, uvedl zdroj obeznámený s podrobnostmi této transakce. Dohoda zatím nebyla dokončena, ale spojením obou společností by vznikla síla, která by mohla konkurovat Microsoftu.

Akvizice Slack, která má po zprávách z jednání tržní ocenění téměř 22 miliard dolarů, by podle údajů shromážděných agenturou Bloomberg byla největší transakcí Salesforce vůbec. Společnost se sídlem v San Francisku, vedená Marcem Benioffem, v loňském roce získala Tableau Software Inc. v rámci akciové transakce v hodnotě 15,3 miliard dolarů.

„Chytrý krok od Benioffa,“ zvláště pokud používá akcie, uvedl Anurag Rana, analytik společnosti Bloomberg Intelligence. „Pomáhá Salesforce.com i Slacku agresivněji soutěžit s Microsoftem.“

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ