Koruna mírně zpevnila k euru, vůči dolaru je nejsilnější od srpna

Česká měna dnes mírně posílila k euru i dolaru. Vůči evropské měně zpevnila o dva haléře na 26,26 Kč/EUR, k dolaru si polepšila o pět haléřů na 21,87 Kč/USD a je nejsilnější od poloviny srpna. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online. Analytici další posilování koruny neočekávají.

„Korunu drží na silných úrovních lepšící se vývoj koronavirové situace v České republice. K tomu se přidává optimismus, který stále proudí ze zahraničních trhů,“ uvedli analytici Next Finance. Za pozitivní náladou je podle nich naděje na brzké schválení vakcín proti koronaviru nebo sázky na větší fiskální a monetární stimulaci v USA.

„Proti tomu všemu jde ale makroekonomická situace v Česku. Česká ekonomika letos zažívá rekordní propady a situace se bude stabilizovat dlouhé měsíce. Tento faktor nebudou moci investoři věčně přehlížet,“ upozornili. Silná bariéra směrem k silnějším hodnotám podle nich leží u hladiny 26 Kč/EUR. „Podle nás se zmenšuje prostor pro krátkodobé posílení koruny, ale naopak výrazně zvětšuje prostor pro její oslabení,“ doplnili.

Podobně další vývoj kurzu vidí ekonomka Komerční banky Jana Steckerová. Koruně dnes podle ní k výraznějšímu posílení nepomohla ani dobrá data z domácí ekonomiky, ani zpevňující euro vůči dolaru. „Prostor pro připisování si dalších zisků má tak domácí měna evidentně vyčerpaný a na řadě bude konsolidace kolem stávajících úrovní,“ shrnula.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ