Genová terapie sítnice

Applied Genetic Technologies Corporation (NASDAQ: AGTC)

  • Cílová cena akcií AGTC je stanovena na 30 USD (tipranks.com)
  • 4 ze 4 dotázaných analytiků udávají pro akcie AGTC hodnocení BUY (tipranks.com)
  • Od středy 25. 11. 2020 do středy 2. 12. 2020 stoupla cena akcií AGTC ze 4.31 na 5.02 USD (yahoofinance.com)
  • Společnost vyvíjí genovou terapii pro léčbu defektů očí, demence a ALS (yahoofinance.com)
  • BMO Capital Markets hodnotí akcie AGTC jako Outperform (finviz.com)

S rozsáhlými zkušenostmi s genovou terapií společnost Applied Genetic Technologies navrhuje a konstruuje všechny důležité prvky genové terapie a spojuje je do vývoje úspěšných léčebných postupů pro pacienty. Roth Capital věří v dlouhodobý růst této společnosti. Analytik firmy Zegbeh Jallah zdůrazňuje, že nedávno zveřejněná data pro její program genové terapie XLRP, u kterého se očekává, že vstoupí do klíčových studií v 1. čtvrtletí 2021, znovu potvrdí sílu společnosti. 

Poskytnutím aktualizace výsledků studie XLRP Fáze 1/2 s využitím kritérií FDA vyhodnotila AGTC odpovědi po 12 měsících ve skupinách s nižší dávkou (2 a 4) a 6 měsíců ve skupinách s vyšší dávkou (5 a 6). Podle Jallaha „počáteční reakce byly pozorovány u dávkových skupin 2, 3, 4, 5 a 6, s působivou odolností i po 12 měsících.“ Navíc po 6 měsících vedla dávka použitá ve skupině 5 k 43% míře odpovědi nebo 57% míře odpovědi, pokud vyloučila pacienta nesplňujícího kritéria pro zařazení. Ve skupině 6 byla pozorována míra odpovědi 50 % nebo 100 % s výjimkou pacientů, kteří nesplňují kritéria pro zařazení.

I když někteří investoři vyjádřili znepokojení nad konkurenční terapií Meirou, Jallah věří, že technologie AGTC by mohla být o něco vyšší. 

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ