TTC Marconi koupila z konkurzu aktiva společnosti UniControls

Společnost TTC Marconi koupila z konkurzu obchodní závod společnosti UniControls, a stala se tak jediným vlastníkem obchodní značky a dalšího jmění společnosti. Součástí transakce je i převedení stávajících zaměstnanců, duševního vlastnictví, majetku a veškerých platných smluvních vztahů na nově vzniklou dceřinou společnost TTC. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě, cenu nezveřejnila.

„S UniControls jsme dlouhodobě spolupracovali jako výrobce některých klíčových zařízení pro jejich řídicí systémy. Možnost odkoupit v rámci konkurzního řízení obchodní závod a značku UniControls je proto pro nás zajímavou obchodní příležitostí, která nám umožní další posílení naší pozice, zejména v oblasti dodávek komunikačních, informačních a řídicích technologií pro železniční dopravu,“ uvedl jednatel TTC Marconi Josef Šelepa.

TTC Marconi chce využít synergie výrobního programu UniControls se svými produkty a navázat na historii značky otevřením nových trhů v ČR i v zahraničí.

UniControls vznikla v roce 1991 a patří dlouhodobě k dodavatelům řídicích systémů a elektronických zařízení pro železniční dopravu a průmyslové řízení. V minulosti mimo jiné dodávala systém pro řízení vlaku pražského metra, je dodavatelem měřicího zařízení spotřeby trakční energie pro lokomotivy a podílela se významně i na modernizaci vlaků pro České dráhy. V roce 2018 ztratila několik významných zakázek, pak přišly navazující problémy s financováním a na jaře 2019 byl na společnost vyhlášený konkurz.

TTC Marconi působí od roku 1993 na evropských telekomunikačních trzích jako systémový integrátor a významný dodavatel pro kritickou infrastrukturu, zejména dopravu, energetiku, telekomunikace, veřejnou správu, obranu a bezpečnost. Vedle ČR působí v dalších zemích. Má vlastní dceřiné společnosti na Slovensku, v Rusku a na Ukrajině a aktivně obchoduje na dalších zhruba 30 trzích po celém světě.

TTC Marconi je součástí české investiční skupiny TTC, která podniká zejména v moderních technologiích a realitách a zahrnuje více než 20 společností. V roce 2019 dosáhla skupina konsolidovaného obratu jedné miliardy Kč a zisku po zdanění 101 milionů Kč.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ