Akcie na pražské burze v týdnu posílily o 0,4 procenta

Akcie na pražské burze během uplynulého týdne opět posílily, index PX stoupl o 0,4 procenta na 972,5 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší růst zaznamenaly akcie likérky Stock Spirits. Největší pokles postihl akcie výrobce antivirové firmy Avast. Předchozí týden akcie stouply o 2,4 procenta.

„Akcie na pražské burze tento týden zpevnily. Za tento týden se zobchodovaly akcie v nadprůměrném objemu tři miliardy korun,“ popsal vývoj obchodování na pražské burze makléř Wood & Company Lukáš Novotný.

Jednoznačným vítězem týdne se staly akcie společnosti Stock Spirits, které páteční seanci zakončily s týdenním ziskem 18,75 procenta. Akcie zaznamenaly největší nákupní zájem ve středu poté, co firma zveřejnila nad očekávání dobré výsledky za fiskální rok 2020 a zároveň oznámila, že vyplatí mimořádnou dividendu 0,11 eura na akcii.

Na druhé straně pomýšleného řebříčku se umístily akcie Avastu, které za tento týden ztratily 4,1 procenta. To je způsobeno celosvětovou rotací na akciových trzích, kdy investoři často přesouvají peníze z technologického sektoru do ‚hodnotových akcií‘. Tuto rotaci nedávno odstartovaly pozitivní zprávy o vakcíně proti covid-19 a s tím spojená optimistická očekávání investorů.

V tomto týdnu se také nedařilo akciím společnosti ČEZ, které ztratily 2,34 procenta a zakončily týden na ceně 459 Kč. Žádné zprávy spojené s touto společností nevyšly a vše podle Novotného nasvědčuje tomu, že cenu tlačil dolu velký mezinárodní prodejce.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ