NIO: Proč akcie Nio klesají právě teď

Akcie NIO klesají poté, co společnost oznámila plány nabídnout dalších 60 milionů amerických depozitních akcií.

Poslední dny byly pro Nio těžké, ale čínská společnost zabývající se výrobou a prodejem elektrických vozidel ve čtvrtek trend změnila. Ve skutečnosti akcie NIO uzavřely pravidelné obchodování až o 2,75 % výše. To vše se však stalo díky oznámení po uzavření trhu.

Společnost Nio v zásadě oznámila, že nabízí dalších 60 milionů amerických depozitních akcií (ADS) . Společnost dále říká, že upisovatelům poskytne 30denní opci na nákup dalších 9 milionů ADS.

Právě proto se cena akcií NIO otočila na jih. To by nemělo být překvapivé, protože investoři mají tendenci k panice ze zpráv o sekundárních nabídkách. Pravdou je, že tento krok zředí stávající počet akcií pro stávající akcionáře. Nio přidává na trh dalších 60 milionů akcií. A přinejmenším v krátkodobém horizontu to pravděpodobně povede k poklesu ceny akcií. Existuje ale konkrétní důvod k negativnímu postoji?

Jedním z důvodů může být, že investoři prostě chtějí více informací o této nabídce. Podle tiskové zprávy Nio použije výtěžek na výzkum a vývoj, včetně platformy pro autonomní řízení nové generace. To dává smysl, protože během hospodářských výsledků ve třetím čtvrtletí generální ředitel William Li označil samořídící vozidla za jednu z priorit společnosti pro rok 2021 a další roky.

Důležité však je, že tisková zpráva nabízí jen velmi málo podrobností. Nio již má ve své rozvaze 2,8 miliardy dolarů. Kam přesně tedy tyto peníze půjdou? A je to skutečný důvod k panice a prodeji akcií NIO?

Při zvažování těchto otázek je třeba mít na paměti několik dalších věcí. První je, že investoři již nyní sledují Nio přes špatnou optikou nervozity. Je to proto, že poté, co cena akcií stoupala výše, řada špatných zpráv vyvinula tlak na výrobce EV. Investoři v zásadě odprodávali akcie NIO díky obavám z vyřazení a čínské regulace . 

Možná pak investoři přehnaně reagují na nabízené novinky. A co tato autonomní technologie nové generace a její plány pro rok 2021 skutečně znamenají?

Jen před několika týdny investoři povzbuzovali Nio kvůli jeho vznešeným cílům do budoucna. V posledních měsících společnost Nio překonala své předchozí dodávky, rozšířila výrobní kapacitu a představila novou technologii baterií. Pokud jde o rok 2021, je slibné tyto baterie dále vylepšit, dále vylepšit jejich produkt a představit nová vozidla. A během několika dalších týdnů společnost vystoupí znovu na Nio Day. Během této velmi očekávané události investoři očekávají, že společnost bude sdílet informace o svých nových vozidlech a také o platformě s vlastním pohonem. 

Zvažte tuto otázku, než zpanikaříte. Akcie NIO jsou na Wall Street už nějakou dobu oblíbené. Může to být jen šance pro společnost, aby využila nedávný zájem investorů aby získala další prostředky.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ