Akcie v USA kvůli nejistému stimulačnímu balíku převážně oslabily

Akcie ve Spojených státech kvůli průtahům ohledně nového stimulačnímu balíčku převážně oslabily. Nedařilo se energetickým a finančním společnostem, výrazný růst zato zaznamenala filmová a mediální firma Walt Disney. Na devizovém trhu posiloval dolar.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, přidal 0,16 procenta a uzavřel na 30.046,14 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,13 procenta na 3663,45 bodu. Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 0,23 procenta na 12.377,87 bodu.

Za celý týden ztratil podle agentury Reuters Dow Jonesův index 0,57 procenta, S&P 500 pak 0,96 a Nasdaq 0,69 procenta.

Americký Senát jednohlasně schválil týdenní prodloužení federálního financování, čímž jen o pár hodin odvrátil vstup federálních úřadů do omezeného rozpočtového režimu. Zároveň tím poskytl více času na projednání bedlivě očekávaného koronavirového pomocného balíku a federálního rozpočtu na příští rok.

Akcie společnosti Walt Disney v závěru obchodování přidaly 13,6 procenta a v průběhu dne posílily až o 15,5 procenta na rekord. Reagovaly na oznámení o řadě nových pořadů, které firma uvede prostřednictvím své streamovací služby, a její odhad, že do konce fiskálního roku 2024 bude mít po celém světě až 350 milionů předplatitelů.

Jeden z největších propadů z firem zahrnutých do indexu S&P 500 zaznamenal výrobce čipů Qualcomm. Jeho akcie oslabily po zprávě agentury Bloomberg, že Apple začal vytvářet vlastní mobilní modem, který by v konečném důsledku mohl nahradit součástky od výrobců čipů.

Na devizovém trhu trhu v reakci na menší ochotu investorů riskovat posiloval dolar. Rostoucí obavy, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, opět oslabily libru.

Včera kolem 21:45 SEČ euro na dolar ztrácelo zhruba 0,2 procenta na 1,2115 USD. Libra byla vůči dolaru slabší o 0,6 procenta a prodávala se za 1,3221 USD. Dolarový index, jenž sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, ve stejnou dobu přidával 0,15 procenta na 90,96 bodu.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ