Daimler příští rok v Maďarsku zahájí výrobu elektrických SUV

Německý automobilový koncern Daimler v příštím roce zahájí ve své maďarské továrně sériovou výrobu sportovně-užitkových vozů (SUV) na elektrický pohon. Oznámil to dnes ředitel továrny Christian Wolff.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó podle agentury MTI řekl, že Daimler do výroby elektromobilů v maďarském městě Kecskemét investuje 50 miliard forintů (3,7 miliardy Kč). Dodal, že vláda na investici přispěla částkou 15 miliard forintů, aby tak zabezpečila budoucnost více než 4400 pracovních míst.

Kompaktní SUV bude prvním automobilem s výhradně elektrickým pohonem vyráběným v Maďarsku. Sériová výroba začne v posledním čtvrtletí příštího roku, poznamenala agentura Reuters.

Szijjártó investici označil za milník pro továrnu v Kecskemétu i pro maďarskou ekonomiku a automobilový průmysl. Upozornil, že projekt znamená další posílení hospodářské spolupráce mezi Maďarskem a Německem.

Automobilový průmysl je důležitou součástí maďarské ekonomiky. Na rozšiřování svých výrobních kapacit v Maďarsku nyní kromě Daimleru pracují také jeho němečtí konkurenti Audi a BMW.

Automobilka BMW letos nicméně oznámila, že zahájení provozu nové továrny, kterou staví nedaleko města Debrecín, bude kvůli pandemii covidu-19 o několik měsíců odloženo. BMW hodlá v Maďarsku také vyrábět automobily s elektrickým pohonem, upozorňuje Reuters.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ