AMC (NYSE: AMC): Špatné zprávy se ještě zhoršují

Jedním z nejvíce zasažených pandemií COVID-19 je provozovatel řetězce kin AMC Entertainment Holdings Inc. (NYSE: AMC). Jak lze očekávat, výnosy se letos propadly kvůli uzavírání kin a spotřebitelům, kteří zůstávají doma, což vede k obrovským ztrátám a spalování peněz. Minulý týden došlo v tomto prostoru k několika zásadním novinkám, které situaci společnosti v příštích několika čtvrtletích pouze zhorší.

Akcie AMC klesly ve čtvrtek po zprávě, že divize společnosti AT&T (T) Warner Brothers uvolní všechny své filmy na roku 2021 na HBO Max. Sedmnáct filmů bude na HBO Max po dobu jednoho měsíce od stejného data, kdy budou k dispozici v amerických kinech. HBO Max je k dispozici pouze v USA, což znamená, že mezinárodní kino vydání budou pokračovat jako obvykle. Zatímco Warner Brothers říká, že se jedná o jednoroční krok kvůli jedinečné pandemické situaci, kdoví, jestli by to nemohla být i trvalá změna.

Je zřejmé, že tato zpráva není dobrá pro řetězce kin, jako je AMC. I když distribuce vakcíny proti koronavirů pomůže, určitě to bude nějakou dobu trvat. V současné době vidíme, že případy, hospitalizace a úmrtí v USA stoupají na nová maxima a nadchází tuhá zima. V loňském roce společnost AMC vykázala tržby přes 5,47 miliard dolarů, ale odhady analytiků nyní ukazují, že se společnost ani nepředpokládá, že se vrátí na tuto úroveň do roku 2024. Tato čísla byla před zveřejněna před čtvrtletními hospodářskými výsledky, takže si lze představit, že Wall street pravděpodobně reviduje a některá z těchto čísel i v příštích týdnech sníží.

Je třeba také vzít v potaz strukturální změny, které toto odvětví formují. Streamovací giganti, jako je Netflix (NFLX), již převzali vládu v obývacích pokojích mnoha spotřebitelů, přičemž právě Netflix může v tomto čtvrtletí překonat metu 200 milionů globálních předplatitelů. Amazon (AMZN) Prime také vyvíjí velký tlak na to, aby se v domácnostech usadil, zatímco technologický gigant Apple (AAPL) se snaží diverzifikovat od iPhonu, což znamená silný tlak na služby. Většinu kino zážitků, které jsou k dispozici ve vašem obývacím pokoji, můžete tak určitě získat za zlomek ceny.

AMC nebylo finančně v největší kondici ani před pandemickým zásahem. Společnost vykázala ztrátu GAAP pro rok 2019 a v rozvaze měla hotovost jen několik set milionů oproti celkovému dluhu téměř 5 miliard USD. Jak si dokážete představit, letos se situace ještě zhoršila, přičemž níže uvedená tabulka ukazuje obrovské spálení hotovosti vykázané za prvních devět měsíců roku 2020. Hodnoty jsou v milionech USD.

Společnost doposud v letošním roce přidala téměř 1 miliardu dolarů čerstvého dluhu, takže přidané úrokové výdaje budou dalším problémem. I přes předpokládané oživení příjmů v příštích několika letech Wall street nepředpokládá, že by tento titul byl v dohledné době ziskový. 

Samozřejmě, když už jste tak hluboce zadlužení, může být velmi obtížné najít nové věřitele. AMC se tak obrátila na kapitálovou stránku, prodala velké množství akcií a zředila pozice investorů, jak je vidět v níže uvedeném grafu. AMC požádala o prodej dalších 200 milionů akcií, což by mohlo zhruba ztrojnásobit počet akcií. Nejhorší na tom je, že to nemusí být poslední potřebné navýšení kapitálu.

Upřímně řečeno, je překvapením, že akcie AMC ve čtvrtek ztratily pouze 16 %. Akcie zůstávají výrazně nad svým 52týdenním minimem 2,08 USD a průměrným cílovým cenovým kurzem 2,15 USD.

Vzhledem k tomu, že se situace pro AMC stále zhoršuje, zbývá zjistit, jak dlouho ještě bude trvat než akcie znovu otestují svá minima.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ