Akvizice jaká tu ještě nebyla

Electronic Arts Inc. (NASDAQ: EA) 

  • Od čtvrtka 10. 12. 2020 do středy 16. 12. 2020 stoupla sena akcií EA ze 133.48 na 141.71 USD (yahoofinance.com)
  • Cílová cena akcií EA je stanovena na 165 USD (tipranks.com)
  • Michael Patcher (analytik Wedbush) udává pro akcie EA hodnocení BUY (tipranks.com)
  • KeyBanc Capital Markets udává pro akcie EA hodnocení Overweight (finviz.com)
  • V pondělí společnosti Electronic Arts a Codemasters oznámili, že se obě společnosti dohodly na akvizici v hodnotě 1,2 miliardy USD (yahoofinance.com)

Společnost Electronic Arts (NASDAQ: EA) získala britského vývojáře a vydavatele videoher Codemasters. V pondělí společnosti Electronic Arts a Codemasters oznámili, že se obě společnosti dohodly na akvizici v hodnotě 1,2 miliardy USD. Tato transkace se stane největší akvizicí v historii Electronic Arts.

Codemasters se v současné době obchoduje na londýnské burze. Její investoři obdrží v rámci dohody výplatu za akcii 604 pencí, tedy necelých 0,80 USD. Britští investoři na tuto zprávu zareagovali obchodováním s akciemi až na 656 pence (téměř 0,87 USD), což naznačuje souhlas s dohodou.

Codemasters je obzvláště silný v automobilových závodních hrách. Vlastní mimo jiné řadu titulů F1 (Formula One) a Dirt . Ty by doplňovaly úsilí Electronic Arts v žánru, zejména franšízu Need for Speed . 

V tiskové zprávě o této transakci řekl generální ředitel Electronic Arts Andrew Wilson: „Díky plnému využití technologií, odborných znalostí platforem a globálního dosahu společnosti EA nám tato kombinace umožní rozšířit naše stávající franšízy a přinést další závodní zážitky určující odvětví globální fanouškovská základna. “

Společnost uvedla, že představenstvo obou společností doporučilo akcionářům dohodu přijmout. EA věří, že transakce bude uzavřena do konce prvního čtvrtletí roku 2021.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ