Nejlepší analytici z Wall Street tyto akcie podporují, protože tržní zářezy dosahují rekordních výšek

Jak rok končí, akciový trh pokračuje v překonávání rekordů. Po historickém měsíci na index S & P 500 dosáhl čerstvého maxima v tomto týdnu na základě pokračujícího optimismu související s koronavirovou vakcínou. Přispívající k pozitivnímu sentimentu investorů byly počáteční nároky na nezaměstnanost za týden končící 28. listopadu, které byly nižší, než se očekávalo. Tím však nelze definovat, že odtud plyne vše hladce, protože ohledně dalšího balíčku stimulačních zákonodárců panuje značná nejistota.

“Myslím si, že budeme mít dohodu, ale problém je v tom, že trh to již očekává,” komentoval prezident Blue Line Futures Bill Baruch. “Nyní jsem býčí a myslím si, že cesta nejmenšího odporu je u akcií vyšší, ale jedna věc je znovu, jaká jsou očekávání trhů?”

Současně počet úmrtí na koronavirus poprvé v tomto týdnu překročil 2 800, podle sledovatele z univerzity Johnse Hopkinse.

Jak tedy v současném ekonomickém prostředí mohou investoři najít přesvědčivé příběhy? Sledováním činnosti odborníků s historií. TipRanks analytická prognostická služba sleduje hodnocení analytiků a hledá analytiky s nejvyšší úspěšností a průměrnou návratností na hodnocení. Tyto metriky berou v úvahu počet hodnocení vydaných jednotlivými analytiky.

Zde je pět nejvýkonnějších analytiků, kteří si nejlépe vybírají akcie:

Salesforce

Čtvrtý nejvýkonnější analytik Wall Streetu, Brian Schwartz z Oppenheimeru, podporuje akcie společnosti Salesforce poté, co oznámil, že získá Slack Technologies za podnikovou hodnotu 27,7 miliard dolarů nebo zhruba 20x tržeb roku 2022. 2. prosince si pětihvězdičkový analytik udržel hodnocení BUY a cenový cíl 265 USD, což naznačuje 18% růstový potenciál.

Akvizice se setkala se zděšením, ale Schwartz tvrdil: „Dohoda je drahá, ale podporuje dlouhodobé ambice CRM v růstu.“

Analytik k tomu uvedl: „Věříme, že dlouhodobí investoři musí akcie vlastnit kvůli velkému TAM, pozicím ve vedení a předvídatelnosti. Dosažení a pravděpodobné překročení cílů růstu fiskálního Q4 však bude vyžadováno pro vyšší ocenění společnosti vzhledem k výzvám a rizikům plynoucím z efektivní integrace operací, technologií, produktů, služeb a tisíců zaměstnanců Slacku. “

Softwarová společnost navíc vykázala fiskální výsledky za Q3, které podle analytika vykázaly „dobrý růst a marže, ale nesplnily očekávání investorů“. Celkové tržby ve výši 5,419 miliard USD odrážely meziroční nárůst o 20% a překonaly konsenzuální odhad, přičemž pro forma EPS předčil i předpověď Street. Celkové fakturace však poprvé po pěti letech chyběly v konsensuálním odhadu.

Schwartz dodal: „Komentář managementu byl pozitivní, ale to je vyváženo zpomalením trendů v podnikání a dalším přechodem na vedoucí pozici.“

Na základě údajů TipRanks sleduje Schwartz 79% úspěšnost a průměrný výnos 32,5% na hodnocení.

Fiserv

Před prvním dnem analytiků po více než třech letech, 8. prosince, dal analytik BofA Securities Jason Kupferberg Fiservovi souhlas se zveřejněním svého odhadu. Za tímto účelem zopakoval hodnocení BUY 1. prosince. V dalším vzestupném signálu nejvyšší analytik zvýšil cenový cíl na 136 USD ze 120 USD, čímž zvýšil potenciální růst na 18%.

Kupferberg si myslí, že poskytovatel technologie finančních služeb nabídne poprvé od získání First Data v červenci 2019 víceleté finanční poradenství.

“Je to důležitá událost pro sentiment (nový generální ředitel) a mohla by být pozitivním katalyzátorem akcií, protože investoři získávají větší přehled o každém ze segmentů FISV a výhled P&L na příštích několik let.” Nejpravděpodobnější scénář pro růst interních příjmů je 6% – 8% a upravený růst EPS nejméně od minima po střední (po 22% v roce 2021), což může být o něco vyšší v závislosti na tom, kolik je zahrnuto nasazení rozvahy, “uvedl analytik.

Kupferberg navíc očekává, že společnost FISV poskytne podrobný pohled na velikost a rozsah její e-commerce obchodní a alokační strategie.

Odráží další pozitivum, akcie se obchodují se slevou proti ostatním „Deal Stocks“ navzdory nedávné nadprůměrnosti akcií, a Kupferberg tvrdí, že mezera v ocenění se bude nadále zmenšovat „, protože investoři získají větší důvěru v nového generálního ředitele.“

S 72% úspěšností a 17,9% průměrným výnosem na hodnocení patří Kupferberg mezi 100 nejvýkonnějších analytiků sledovaných TipRanks.

Zoom

Navzdory dalšímu odhadu, který porazil čtvrtletní očekávání analytiků, akcie společnosti Zoom poklesly o 15% poté, co společnost vykázala fiskální zisk ve 3. čtvrtletí 2021 z obavy, že se její růst zpomalí.

Podíváme-li se blíže na výsledky, tržby ve výši 777,2 milionu USD překročily prognózu Wall street ve výši 694 milionů USD, zatímco EPS ve výši 0,99 USD překonal odhad konsensu ve výši 0,76 USD. Na anualizované bázi vzrostly tržby ve čtvrtletí o 367%, ve srovnání s 355% ziskem v předchozím čtvrtletí a 169% růstem v 1. čtvrtletí.

V reakci na uvolnění zisku 1. prosince analytik RBC Capital Alex Zukin upravil svůj cenový cíl z 600 $ na 550 $ (33% vzestupný potenciál), ale ponechal si na akci hodnocení Buy.

Zukin konstatuje, že společnost „smysluplně“ předčila očekávání a nyní má „lepší pochopení základní dynamiky zadržení“. I když odhaduje zásadní postupné snižování hrubých a čistých rezervací, uvedl: „Věříme, že slabost byla alespoň částečně způsobena zvýšenou sezónností a větší kombinací rezervací malých a středních podniků s větší možností odrazu v příštím čtvrtletí. Konkrétně vidíme potenciál neúspěšných rezervačních úspěchů ve 4. čtvrtletí podporovaný kombinací plánů kompenzace prodejních pobídek (které jsou pro podnikové zástupce pololetní) a tradičních nákupních cyklů velkých Q4 podniků. “

Pokud jde o dlouhodobou příležitost, „ Zoom je i nadále v pole position, aby umožnil vzdálenou a hybridní velkou podnikovou pracovní sílu pro následující roky nebo dokonce desetiletí,“ podle názoru Zukina. Dodal: „Kromě toho rodící se produktové příležitosti kolem monetizace spotřebitelských / koncertních ekonomik mají potenciál poskytnout společnosti smysluplný nový akt, i když to stále není prokázáno.“

Zukin zaujímá 6. místo v žebříčku TipRanks, což podporuje jeho 78% úspěšnost a 32,2% průměrný výnos na hodnocení.

Thermo Fisher Scientific

Společnost Thermo Fisher Scientific právě aktualizovala své Q4 2020 a celoroční pokyny, přičemž vedení nyní očekává další zrychlení organického růstu ve 4. čtvrtletí na 40% ve srovnání s 34% ve 3. čtvrtletí, což má za následek upravený EPS ve výši 19,17 USD za celý rok 2020 (55% růst oproti 12,34 $ v roce 2019). Pro Needhama Stephena Ungera tento vývoj znovu potvrzuje jeho vzestupnou tezi, přičemž analytik 2. prosince zopakoval hodnocení Buy a cenový cíl 539 $.  

Unger předtím předpověděl ve čtvrtém čtvrtletí růst organických výnosů o 29% a v roce 2020 upravený EPS na 18,37 USD (růst o 49%). Nejvýznamnější pro analytika: „ TMO přisuzovala očekávaný vzestup vyššímu organickému růstu, a to jak základním obchodem, tak výnosem z reakce COVID-19 (celosvětový prodej testů založených na PCR a dalších produktů / služeb, včetně vakcín COVID-19 a vývoje terapie) , od kterého se nyní očekává, že významně přispěje k tržbám ve výši ~ 2,4 miliardy USD (ve srovnání s ~ 2 miliardami USD ve 3. čtvrtletí 2020).

Společnost navíc zdůraznila skutečnost, že ve čtvrtém čtvrtletí vzrostly příjmy z vývoje vakcín a terapií, přičemž byla pozorována také „extrémně silná“ poptávka po testování, včetně smysluplných objednávek nástrojů.

Očekává se také, že základní obchod vykáže jednociferný nárůst ve srovnání s předchozím očekáváním nízkých a středních jednociferných číslic, „což je podle Ungera odrazem pokračujícího zotavení z počátečního narušení pandemie“ .

Je třeba poznamenat, že od začátku pandemie se akcie TMO obchodovaly v rozmezí 23-27x Street FTM EPS a v poslední době zaznamenaly slabost ohledně obav investorů ohledně dopadu vakcín na testování koronavirů. „Věříme, že poptávka po testování COVID-19 zůstane silná minimálně po dobu 1H21, bez ohledu na tempo distribuce vakcín ve vyspělých zemích, a TMO by mohla velmi dobře překvapit investory meziročním růstem tržeb za testování COVID-19 v 2H21,“ Vysvětlil Unger.

Na základě své 76% úspěšnosti a 37,6% průměrného výnosu na hodnocení je Unger analytikem # 203 v seznamu TipRanks.

Five Below

Tento týden maloobchodní prodejce Five Below ohlásil výsledky za Q3 a poskytl aktualizaci trendů v řetězci, přičemž investoři sledovali solidní představení.

Ve čtvrtletí se EPS ve výši 0,36 USD zdvojnásobil z 0,18 USD ve čtvrtletí předchozího roku, čímž překonal hovor Street 0,20 $. Celkový růst tržeb společnosti dosáhl 12,8%, ve srovnání s konsensuálním odhadem 5,4%, a hrubé marže dosáhly 31,7% oproti 31,4% ve čtvrtletí před rokem.

Přestože vedení neposkytlo informace Q4 pro první linii, naznačuje to, že ve fiskálním Q4 by se hrubé marže měly normalizovat na rozmezí 39–40% (ze 42,1% ve 4. čtvrtletí 2019) a marže SGA by se měly snížit o zhruba 50 bazických bodů, vyšší náklady na pobídky a předpoklad pro normalizovanější srovnatelné rozmezí růstu prodejů v obchodě.

S ohledem na výsledky analytik společnosti Oppenheimer Brian Nagel uvedl: „Na počátku pandemie koronavirů jsme identifikovali PĚT jako dobře situovaný pro krátkodobé protivětry managementu a nakonec se vynoříme z krize, která se ještě lépe posouvá do stále se měnícího maloobchodního prostředí … FIVE představuje jednoho z mála zbývajících větších maloobchodníků, kteří stále agresivně a úspěšně otevírají nové obchody na nových i stávajících trzích. “

To přimělo Nagela, aby 3. prosince zopakoval hodnocení Koupit a cenový cíl 140 USD .

Nagel je 14 th nejvýkonnějších analytika, opírající se o jeho 79% úspěšností a 29% průměrného výnosu na rating.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ