5G revoluce by mohla poslat tyto 3 akcie výše

5G je tady. Nové sítě jsou online a rozšiřují se a zákazníci – jednotliví spotřebitelé, institucionální uživatelé a průmyslové aplikace – začínají využívat nové technologie. Výhody 5G jsou již dobře známé: rychlejší připojení, efektivnější možnosti nahrávání a stahování, nižší latence, větší zabezpečení. Technologie 5G je nezbytná pro rozvoj plného potenciálu autonomních vozidel a projektů IoT. Jak to ovlivní běžný život, se teprve uvidí.

CommScope Holding (COMM)

Začneme u CommScope, poskytovatele hardwaru pro síťovou infrastrukturu. Společnost vyrábí antény pro instalaci v budovách a věžích, základnové stanice a venkovní zdroje napájení bezdrátových systémů. Jako holdingová společnost jsou tyto produkty CommScope vyráběny a prodávány dceřinými společnostmi zákazníkům po celém světě.

Společnost minulý měsíc oznámila partnerství se společností Nokia na platformě pasivně aktivních antén, což slibuje rychlejší zavedení 5G pro zákazníky. A počátkem tohoto měsíce společnost CommScope oznámila smlouvu s městem Wyandotte v Michiganu na síťovou instalaci, včetně 5G, a umožnění společnosti přístup k více než 25 000 potenciálním zákazníkům.

CommScope vykázal tržby ve třetím čtvrtletí 2,17 miliardy dolarů, což je meziroční nárůst o 3%. Širokopásmový segment vykázal meziroční růst o 20% a volný peněžní tok dosáhl 350 milionů USD.

5hvězdičkový analytik společnosti JPMorgan Samik Chatterjee rozpracovává dopředný potenciál CommScope: „Náš konstruktivní pohled na akcie CommScope je veden očekáváním zlepšujícího se výhledu pro venkovní bezdrátový segment, který je připraven těžit z nárůstu úsilí o zhuštění 5G pro bezdrátové sítě, v kombinaci s pokračováním odolných výdajů z kabelových / širokopásmových sítí. “

„Očekáváme, že tempo investic do kabelové sítě bude pokračovat, a to v čele s požadavky na šířku pásma pro podporu špičkového využití, kromě zadního větru vyplývajícího z iniciativ jako RDOF a rekultivace satelitního spektra pro 5G,“ dodal analytik.

V souladu s těmito komentáři hodnotí Chatterjee akcie Overweight (tj. Nákupem) a jeho cenový cíl je 18 USD a naznačuje v příštím roce růst o 35%. 

Crown Castle (CCI)

Další akcie na seznamu je společnost Crown Castle, funguje jako trust pro investice do nemovitostí, který vlastní a spravuje aktiva mobilní sítě, včetně věží a umístění vysílačů. Společnost se může pochlubit více než 40 000 věžemi, 70 000 provozními malými buňkami a 80 000 mil optických linek. Síť Crown Castle je součástí sdílené infrastruktury podporující bezdrátový komunikační systém v USA.

Expanze sítí 5G byla pro Crown Castle dobrá a společnost zaznamenala růst a expanzi.

V listopadu podepsal Crown Castle dohodu se společností DISH, která se snaží rozšířit svoji 5G stopu. Nájemní smlouva poskytuje DISH právo na pronájem až 20 000 věží a zahrnuje dopravu vláken.

Čtvrtletní výnosy se po celý rok ustálily mezi 1,4 a 1,49 miliardami dolarů, přičemž poslední čtvrté čtvrtletí dosáhlo druhé hodnoty. Společnost zaznamenala meziroční nárůst výnosů z pronájmu stránek o 4%. Zavádění zákazníků na 5G a následná potřeba dalších lokalit s věžemi jsou základem zdravých finančních výsledků.

Dobré čtvrtletní výsledky umožnily společnosti zvýšit čtvrtletní dividendu o 11%. Držitelé běžných akcií nyní dostávají 1,33 USD za společnou akcii, což je ročně na 5,32 USD a dává výnos 3,4%.

Analytik Deutsche Bank Matthew Niknam vidí dohodu DISH jako součást celkového pozitivního obrazu Crown Castle: „CCI je připravena být v nadcházejících letech prvním příjemcem mnoha nových průmyslových katalyzátorů, včetně budování 5G DISH a nasazení spektra C-Band.“

„Konkrétně věříme, že její dohoda se společností DISH až pro 20 000 webů ji staví na přední pozici, aby se stala partnerem tower tower, a to přinejmenším brzy. Naše analýza ukazuje, že DISH by mohla snadno představovat 10% příjmů CCI z pronájmu stránek Tower 2027E, přičemž dohoda (konzervativně) zvyšuje hodnotu CCI o 15 $ / akcii. Zadruhé, s ~ 70% webů CCI umístěných na 100 nejlepších trzích, věříme, že její portfolio přes indexy na trhy s největší pravděpodobností uvidí počáteční budování pásma C , “dodal analytik.

Za tímto účelem Niknam hodnotí CCI jako Buy společně s cenovým cílem 180 $. Tento údaj znamená 17% nárůst oproti současným úrovním.

Sierra Wireless (SWIR)

Společnost Sierra Wireless se sídlem v Britské Kolumbii v Kanadě navrhuje a vyrábí bezdrátové zařízení pro mezinárodní zákaznickou základnu. Mezi produkty společnosti patří zařízení typu machine-to-machine a mobilní výpočetní zařízení pro použití v bezdrátových sítích, stejně jako modemy, směrovače a brány pro mobilní širokopásmové bezdrátové připojení. Sierra je držitelem více než 550 jedinečných patentů.

Díky Sierře zaměřené na systémy mezi stroji je její hardware obzvláště cenný pro aplikace IoT. Společnost nabízí směrovače podporující 5G a vysílací řešení pro sítě IoT, stejně jako první směrovač pro vozidla s podporou 5G na trhu.

Pokud jde o finance a akcie, vidíme společnost pohybující se dvěma směry najednou. Čtvrtletní výnosy v letošním roce klesaly a 3. čtvrtletí přišlo na pouhých 113 milionů dolarů – daleko od 144 milionů dolarů hlášených ve druhém čtvrtletí. Zatímco čtvrtletí obecně klesalo, automobilový průmysl vykázal meziroční nárůst o 3,6%.

Akcie společnosti však byly na vzestupné trajektorii a se 49% meziročním ziskem překonaly index S&P 500.

Mezi býky je analytik Colliers Charles Anderson, který SWIR nazývá „5G IoT play“. Anderson hodnotí akcie jako Buy spolu s cenovým cílem 20 $. Tento cíl naznačuje rozsah jeho důvěry – znamená to roční nárůst o 40%.

Na podporu svého postoje Anderson píše: „Líbí se nám zde kombinace managementu / upgradů představenstva (nedávno se do představenstva přidali generální ředitelé, kteří vedli obraty v IDTI a LSCC); přechod obchodního modelu k vyšším maržovým opakujícím se výnosům; Expozice 5G produktového cyklu; a depresivní ocenění ve vztahu k vrstevníkům i historikům… “

„Sierra je v procesu transformace z dodavatele hardwaru pro mobilní připojení s nízkou rezervou na dodavatele s plnou rezervou pro mobilní IoT (hardware / software / služba) s vyšší rezervou. Jde jak o lepší obchodní model, tak o atraktivnější nabídku zákazníkům , “dodal analytik.

Zanechat komentář

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ