Toto je 5 akcií k nákupu v roce 2021

Rok 2020 byl pro velmi bolestivý pro miliony lidí po celém světě paradoxně, ale byl současně rokem velkých úspěchů pro mnoho investorů. Rok 2021 bude pro akcie pravděpodobně v mnohém odlišným rokem. Těchto 5 akcií, které můžete koupit do nového roku, zahrnuje kombinaci hodnoty, ale zahrnuje také růst za rozumnou cenu.

V roce 2020, který nikdo nemohl předvídat, se investoři shodli na tom, že technologie byla výhercem prakticky ve všech scénářích. Živě si lze vzpomenout na četné dny, kdy byly DOW a S&P temně červené, dole 2-3% a NASDAQ vzrostly o 100 bodů.

Stručně řečeno, rok 2020 byl rokem technologií a spekulací.

2021 – Hodnota se vrací!

Příští rok lze vnímat jako nastavení nového normálu. Nyní víme, že vysoce účinná vakcína proti COVID-19 je jistá a že velká většina populace dostane tuto vakcínu v roce 2021, doufejme, že to ukončí pandemii. Ne, věci se nevrátí přesně tam, kde byly v roce 2019, prostě to tak nefunguje. To, co jsme našli v doutnajících troskách roku 2020, jsou nové způsoby, jak dělat věci efektivně. Ať už jde o nakupování, komunikaci se zákazníky nebo sledování oblíbených pořadů. Dobrou zprávou je, že technologie a efektivita pomáhají nejen technologickým společnostem, které je prodávají, ale pomáhají také všem společnostem v technologickém řetězci. Továrna bude nyní efektivnější s menšími režijními náklady, restaurace má nyní několik možností obsluhovat více zákazníků se stejnou nebo sníženou stopou nákladů a společnost Consumer Staple má cílený způsob, jak efektivně dosáhnout požadované demografické úrovně s vylepšeným řetězcem elektronického obchodování generujícím vyšší marže. Zdá se, že toto pandemické riziko má poměrně pevné datum vypršení platnosti ?? / ?? / 2021 a se setrvačníkem věčně nízkých úrokových sazeb a podnětů plynoucích jako řeka je ekonomika nastavena docela dobře do nového roku.

3M

3M (MMM) je značně exponován v téměř každé oblasti ekonomiky. Díky podnikání v odvětvích spotřebního zboží, stavebnictví, letectví, zdravotnictví a bezpečnosti je společnost velmi dobře připravena na návrat k trvalé ekonomické expanzi. Společnost 3M navíc za posledních 6 měsíců nedosahovala dobrých výsledků ve velké průmyslové rally a obchoduje s poměrně levným oceněním 18,4krát v odhadech 2021, přičemž má solidní rozvahu a přímý velkorysý výnos 3,37 %. 3M také vypadá, že během pandemie vyčistil svou strukturu, a naznačil, že se zdá, že pandemii opustí s větší provozní pákou, než když vstoupila.

Berkshire Hathaway

Společnost Berkshire Hathaway (BRK.B) je rovněž vystavena průřezem průmyslových odvětví, která jsou přenesena do obecné ekonomiky, jako je pojišťovnictví, železnice, letectví a další průmyslové podniky. Rovněž nedosahovala dobrých výsledků u svých průmyslových bratří a v současné době je na poměru 1,29 / BV, což je pro společnost historicky pevně v kupní zóně. Odhady příjmů se také šplhaly a předpokládá se, že v roce 2021 vzrostou o 39,11 %. Kromě toho má společnost neuvěřitelných 145 miliard dolarů v hotovosti připravených na investice spolu s investičním portfoliem ve výši 273 miliard dolarů soustředěným primárně do společností Apple (AAPL), Bank of America (BAC) a Coca-Cola (KO).

Boeing

Boeing (BA) je společnost, která chce, aby se svět vrátil k normálu víc než kdokoli. Společnost je zjevně vázána téměř výlučně na letecký trh, který byl za posledních 9 měsíců pravděpodobně nejvíce zasažených ze všech odvětví mimo odvětví výletních lodí. Důvodem, proč být v roce 2021 býčí, je to, že se zdá, že cestování na dovolenou má zvýšenou poptávku spolu se zjevným katalyzátorem očekávané návratnosti služebních cest.  Zdá, že letecké společnosti drží během podzimního a prázdninového období náskok a očekává se, že letecké společnosti obnoví nákup letadel a přijímání dodávek v poměrně krátké době. Letectví z dlouhodobého hlediska představuje rostoucí trh s obrovským potenciálem, který rozhodně nebude vykolejen pandemií jednou za deset let.  Společnost je stále o více než 35 % níže, než byly předpandemické úrovně a očekává se, že v roce 2021 znovu získá velkou část hodnoty. Trh se dívá do budoucna.

Fidelity

Fidelity National Information Services (FIS) je společnost, která má zajímavou směsici podniků, včetně obchodních řešení, bankovních řešení a řešení kapitálových trhů. To znamená zhruba Main Street, Downtown a Wall Street. Společnost Fidelity nedávno dokončila akvizici společnosti Worldpay a nyní je vysoce zaměřena na obchodní služby, které by jí měly získat značný prospěch z hlavních pouličních obchodů, restaurací a cestování, které se vracejí k růstu spolu s pokračující stabilizací a expanzí v bankovním sektoru.

Společnost je také přiměřeně oceněna na 21násobcích odhadů 2021 a očekává se, že v příštím roce poroste zisk na 20 %. 

Alphabet Inc.

Abeceda (GOOGL) spolu s PŘÍNOSY z high-tech a digitalizace je také velmi přitahována k návratu hlavních pouličních podniků, cestování a restaurací. Společnost zvládla pandemii velmi dobře, aby mohla v tomto typu prostředí zaznamenat plochý růst příjmů. Společnost má jasně prsty v mnoha oblastech. Očekává se, že se společnost bude i nadále diverzifikovat a bude růst rychleji, než se očekávalo v roce 2021, kdy se obecná ekonomika začne zvyšovat. Společnost rozhodně není levným obchodem s 28,7násobkem odhadů 2021, ale Alphabet má některé vlastnosti honosných technologických her 2020, jako je AI, autonomní auta a cloudová expozice, spolu s obrovskými výdělky.

Ostatní alternativy

  • Johnson & Johnson (JNJ)
  • Leidos Holdings (LDOS)
  • ABB Ltd. (ABB)
  • Liberty Latinská Amerika (LILA)
  • AT&T Inc. (T)

Ing. David Jukl
Asset Manager
Mercurius Pro, o.c.p., a. s.

Chcete využít této příležitosti?
Zanechte svůj telefon a email a budete kontaktováni licencovanými odborníky

SOUVISEJÍCÍ